تحلیل گر تکنولوژی ” مینگ چی کو ” از سه مدل آیفون ۵G در سال ۲۰۲۰ خبر داد

0
2106

” مینگ چی کو ” تحلیل گر دنیای تکنولوژی پیش بینی کرده است که در سال ۲۰۲۰ شرکت اپل سه مدل گوشی آیفون با فناوری ۵G روانه بازار خواهد کرد. شرکت اپل اولین شرکت در عرصه اینترنت ۵G نیست اما قرار است به صورت پرقدرت در این عرصه تکنولوژی قدم بگذارد.

نسل جدید اینترنت پر سرعت ۵G

نسل جدید اینترنت پر سرعت ۵G به سرعت در حال انتشار در جهان است. و شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند در تلاشند تا در این عرصه پیش قدم باشند. پیش تر شرکت هایی مانند سامسونگ، هوآوی و چند شرکت دیگر از گوشی های جدید خود با سازگاری اینترنت ۵G خبر داده بودند. اما همچنان خبری از آیفون ۵G نشده است.به نظر میرسد اپل تا پایان سال ۲۰۱۹ نیز از چنین گوشی ای رونمایی نخواهد کرد.

” مینگ چی کو ” ماه پیش اعلام کرد در سال ۲۰۲۰ دو مدل آیفون پریمیوم با فناوری ۵G روانه بازار خواهد شد. این گوش ها با نمایشگرهای ۵٫۴ و ۶٫۷ اینچی خواهند بود. مدل دیگر با صحه نمایش ۶٫۱ اینچی ارزان تر از اینترنت LTE پشتیبانی خواهد کرد. اما وی در گزارشی دیگر مدعی شده که هر سه گوشی از اینترنت ۵G پشتیبانی میکنند.

در این گزارش آمده است که شرکت اپل کسب و کار مودم های موبایل اینتل را سه روز قبل و با قیمت یک میلیارد دلار خریداری کرده و اکنون منابع بیشتری برای استفاده از تکنولوژی ۵G در اختیار دارد. اما واحد تکنولوژی این شرکت هنوز قدرت کافی برای جدایی از کوالکام را ندارد . و اپل به نظر برخی کارشناسان امکان تولید مودم تا سال ۲۰۲۱ را نیز ندارد. اما کو معتقد است قیمت گوشی های آیفون ۵G در سال آینده با کاهش روبرو است.

برگ برنده اپل استفاده از تمامی شبکه ها خواهد بود زیرا بیشتر شبکه های گوشی های اندرویدی از فرکانس زیر ۶ گیگاهرتز پشتیبانی میکنند و همین امر کاربران را ترغیب میکند تا برای خرید آیفون مبلغ بیشتری بپردازند چون فکر میکنند ارزش خرید را دارد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید