آزادی بیان و جلوگیری از سانسور با فناوری بلاک چین

0
2047

فناوری بلاک چین فناوری جدیدی است که این روزها مورد توجه بسیاری قرا گرفته است. این تکنولوژی جدید با توجه به امکانات خاصی که در اختیار کاربران قرار میدهد به یک فضای امن برای شرکت های فناوری اطلاعات و تکنولوژی بدل شده است.این شرکت در آینده و با پیشرفت های انجام شده در این زمینه قادر خواهد بود از سانسور اخبار منتشر شده در اینترنت جلوگیری کند.

تفاوت اصلی بلاک چین با اینترنت عادی

تفاوت اصلی ای که این شبکه خاص از اینترنت با شبکه اینترنت عادی دارد آن را به یک فضای امن تبدیل کرده. تفاوت عمده آن با با اینترنت عادی در نوع خاص بهم پیوستگی اطلاعات مختلف است. در واقع اطلاعات به شکل بلوک های منظمی در آن طبقه بندی شده اند.

اطلاعات در اینترنت عادی در یک سرور اصلی ذخیره میشوند که این سرور میتواند توسط هکرها نفوذپذیر بوده و نهادهای ذیربط به آن دسترسی پیدا کنند. و از این طریق اطلاعات ذخیره شده در آن ردیابی شوند. این در حالیست که اطلاعات انتقالی به شبکه بلاک چین امکان هیچ گونه دسترسی و نفوذ را به هیچ فرد یا ارگانی نمیدهد.

بر طبق گزارشی که در وبسایت “کوین دسک” آمده است با توسعه پلت فرم بلاک چین که از ماهواره های فضایی استفاده میکند، در آینده میتوان از سانسور اخبار و اینترنت جلگیری شود. بدین ترتیب بسیاری از مردم در سرتاسر جهان میتوانند صدای خود را به تمام جهان برسانند.

در این میان طرفداران حقوق بشر از این موضوع استقبال کرده و به آزادی بیان و رسانه برای کاربران اینترنت و فضای مجازی در بلاک چین امیدوارند.

عملکرد فناوری بلاک چین

بطور ساده عملکرد فناوری بلاک چین در این زمینه را میتوان اینگونه بیان کرد.بلاک چین یک پایگاه توزیع داده است که در آن داده هایی بطور هم زمان بر مبنای اجتماع میلیون ها نقطه اشتراک وجود دارد که تمامی داده ها در آن ثبت و اصلاح شده اند و در عین حال میتوان به تبادل علمی و اطلاعاتی در آن پرداخت. از جمله اطلاعات مهم در این فناوری میتوان به ارزهای دیجیتال اشاره کرد که بیت کوین نمونه ای از آن است.

در سالهای اخیر ارزهای دیجیتال رمز گذاری شده نظیر بیت کوین و مونرو، ریپل و اتریوم بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. بسیاری از افراد به دنبال تبدیل پولهای خود به ارزهای دیجیتال و یا بالعکس هستند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه ارزهای دیجیتال با تک فاکس همراه باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید