با خالکوبی هوشمند از سلامتی خود با خبر شوید

0
4108

اخیر محققان آلمانی در تلاش برای توسعه نوعی خالکوبی هوشمند هستند تا بتوانند از طریق آن ، خطرات احتمالی بیماری هایی نظیر دیابت و سرطان را پیش بینی کنند. این خالکوبی هوشمند قرار است بطور ۲۴ ساعته سلامتی فرد را رصد کند.

امروزه خالکوبی یکی از کارهایی است که در بین جوانان بسیار طرفدار پیدا کرده است. اما علاقمندان به خالکوبی باید بدانند که این عمل چندان بی خطر نیست.از آنجائیکه با تزریق جوهر به داخل پوست ، در واقع سد دفاعی پوست از بین میرود و همین امر سلامتی فرد را به خطر می اندازد. رعایت نکردن بهداشت فردی در این گونه خالکوبی ها میتواند منجر به انتشار بیماری هایی نظیر ایدز شود.

اخیر دانشمندان پژوهشکده “فنی مونیخ” (Technical University of Munich) در حال توسعه خالکوبی هوشمندی هستند که میتواند وضعیت شخص را به او اطلاع دهد.

بیشترین تمرکز بر روی بیماری دیابت نوع یک است. زیرا در بیمارانی که نیازمند تزریق انسولین هستند، میزان قند خون به میزان خطرناکی بالا و پائین میشود. این بیماران برای اندازه گیری میزان قند خون خود باید روزانه چندین باز تست قند خون از انگشتان را انجام دهند. دیگر بیماران دیابتی از نوع دو نیز در صورت ادامه بیماری نیازمند تزریق انسولین هستند.

این دانشمندان امیدوارند بتوانند با استفاده از این خالکوبی هوشمند تغییرات قند خون را در بدن فرد تشخیص دهند. این خالکوبی پس از اینکه کاهش میزان قند خون را تشخیص داد ، تغییر رنگ میدهد. در صورت کاهش میزان گلوکز خون ، فرد میتواند با خوردن تنقلات و شیرینی میزان آن را بالا ببرد.

برعکس آن نیز میتواند اتفاق بیفتد. پس از اینکه فرد از افزایش میزان قند خون خود مطلع شد، با تزریق انسولین از افزایش قند خون و عواقب آن جلوگیری میکند.

با خالکوبی هوشمند سلامتی خود را رصد کنید

دکتر “علی یتیسن”(Ali Yetisen)، مدرس دانشکده مهندسی شیمی “کالج سطنتی لندن” گفت: این خالکوبی‌ها می‌توانند روی ناحیه خاصی از بدن مانند بازوها که به راحتی قابل رویت است قرار گیرند. از دیگر مزیت این خالکوبی تشخیص مشکل تنفسی در افراد بخصوص افراد سیگاری است. ابتدا این خالکوبی PH خون را اندازه گیری میکند. زیرا ریه ها نقش مهمی در در هماهنگ سازی PH بدن دارند. بنابراین هر گونه مشکل در ریه ها در تغییر رنگ پوست تاثیر دارد. بدین ترتیب تغییر رنگ در خالکوبی نشان از تغییر PH خون دارد و نشان میدهد که فرد دچار مشکل تنفسی شده است.

این خالکوبی های هوشمند با توجه به تاثیری که در نحوه پاسخ بیمار به روش های درمانی دارد میتواند انقلابی در درمان بیماران سرطانی داشته باشد. همچنین دانشمندان در تلاشند تا روش ایجاد خالکوبی را از روش سوزنی به سمت وارد کردن رنگ از طریق امواج صوتی تغییر دهند.

با دیگر اخبار علم و فناوری تک فاکس همراه باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید