شیائومی در حال طراحی گوشی جدید با پنل خورشیدی است

0
1921

شرکت شیائومی این روزها اختراعی را به ثبت رسانده که نشان میدهد این شرکت در حال طراحی گوشی هوشمند جدید با استفاده از پنل خورشیدی است. سایت LetsGoDigital با توجه به الگوهای موجود، شمایلی را برای این گوشی طراحی کرده است. با نگاه کردن به طراحی انجام شده، اولین چیزی که به چشم میخورد یک صفحه نمایش با حاشیه بسیار باریک است.

احتمالا دوربین سلفی آن زیر نمایشگر جای گرفته است. زیرا هیچ حفره ای در نمایشگر وجود ندارد. و در مشخصات ثبت اختراع این شرکت نیز اشاره ای به حفره و یا دوربین بیرون جهنده نشده است.

ویژگی خاص این گوشی شیائومی استفاده از پنل خورشیدی در پشت آن است. با این وجود ضخامت کم آن نشان از طراحی جالب توجه آن دارد.

ساخت گوشی های سولار

این اولین باری نیست که یک شرکت در گوشی های همراه از پنل های خورشیدی استفاده میکند. در سال ۲۰۱۰ نیز ال جی گوشی مدل GD510 Pop  خود را عرضه کرده بود که باتری آن قابلیت شارژ با نور خورشید را دارا بود. همچنین ضخامت آن تنها به ۱۱٫۲ میلیمتر می رسید . باتری این گوشی با ده دقیقه قرار گرفتن در نور خورشید میتوانست ۲ دقیقه مکالمه را پشتیبانی کند و یا اینکه ۱۸۰ دقیقه گوشی را روشن نگه دارد.

از آنجاییکه شارژ گوشی برای کاربران از اهمت قابل توجهی برخوردار است و نیاز به پاوربانک برای آنها الزامی به شمار میرود. باید دید که عملکرد این نوع از گوشی ها در آینده چگونه خواهد بود. و اینکه آیا سازندگان میتوانند از این ویژگی به نحو احسن در محصولات خود استفاده کنند. بطوری توجه کاربران را به خود جلب کند.

زمان معرفی گوشی های خورشیدی شیائومی هنوز مشخص نشده است. و هنوز مدیران این شرکت اطلاعاتی بابت استفاده از پنل های خورشیدی در این گوشی فاش نکرده اند.

با اخبار فناوری و تکنولوژی در تک فاکس با ما همرا باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید