گوشی ایرانی “آریا” بهمراه سیستم عامل بومی

0
16969

این گوشی ایرانی که “آریا” نام دارد قرار است پس از تست های اولیه وارد بازار شود. آذری جهرمی از انجام تست های اولیه این گوشی توسط صد کاربر خبر داده است.

به گزارش تک فاکس، این گوشی ایرانی با قیمت مناسب یک میلیون و پانصد هزار تومان به بازار عرضه خواهد شد. وزیر ارتباطات در این باره گفت : با توجه به تحریم ها و مشکلات ارزی بازار موبایل درگیر آشوب  و بالا رفتن قیمت ها بوده است. وزارت ارتباطات تلاش خود را برای تهیه گوشی ارزان قیمت بطور جدی دنبال میکند.

وی همچنین تاکید کرد که طبق آمارهای بدست آمده ، شاخص فناوری در بخش گوشی های همراه در کشور به شدت نزول کرده و همین موضوع باعث شد تا دولت به فکر ساخت یک گوشی کاربردی با قیمت مناسب باشد. از جمله شاخص های توسعه در یک کشور تعداد افرادی است که گوشی همراه دارند و یا تعداد خانوارهایی است که از کامپیوتر استفاده میکنند. اما اخیرا شاخص گوشی های همراه با کاهش مواجه بوده است.

آذری جهرمی نام شرکت تولید کننده این گوشی ها را اعلام نکرده است اما طبق پست های اینستاگرامی قبلی که منتشر شده بود ، احتمالا شرکت GLX خواهد بود. اما بر اساس اطلاعات رسیده، شرکت های دیگر نیز در تولید آن سهیم خواهند بود.

گوشی ایرانی توسط صد کاربر رصد میشود

تا کنون دولت تعداد صد عدد از این گوشی ها را خریده و طی یک فراخوان اینستاگرامی به صد کاربر ارسال کرده تا بدین ترتیب کارکرد گوشی با توجه به قیمت آن را جویا شود. بر طبق اعلام کاربران تا کنون ۱۰۰ مورد از مشکلات جدی این گوشی ارسال شده است. که به شرکت های سازنده اعلام شده تا برطرف شود. جهرمی اعلام کرد : در صورت برطرف کردن این مشکلات در آینده ، دولت از این شرکت ها برای تولید گوشی ها حمایت خواهد کرد.

دولت قرار است از طریق اپراتورها این گوشی ها را بصورت باندل عرضه کند و منابع مالی آن نیز از پست بانک تامین خواهد شد. به این ترتیب قسط این گوشی ها از طریق قبض موبایل دریافت خواهد شد. جهرمی تاکید کرده که روی این گوشی‌ها سیستم عامل بومی قابل نصب است ولی اجباری وجود نخواهد داشت و کاربران صرفا در صورت علاقه‌مندی خود می‌توانند آن را نصب کنند.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری و تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید