فناوری Ray Tracing انویدیا به ویندوز ۷ اضافه خواهد شد

0
15580

خبر خوب برای گیمرهایی که هنوز از ویندوز ۷ استفاده میکنند. مایکروسافت قرار است فناوری رهگیری پرتو را به این سیستم عامل اضافه کند. بدین ترتیب گیمرها میتوانند از کیفیت بالایی در بازی ها بهره مند شوند.

به گزارش تک فاکس ، مایکروسافت قرار است پشتیبانی از ویژگی Ray Tracing را به سیستم‌عامل ویندوز ۷ اضافه کند. این ویژگی  مربوط به کارت های گرافیک انویدیا می باشد . بنابراین مایکروسافت باید تجهیزات لازم را در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد تا بازی‌های مبتنی بر دایرکت‌ایکس ۱۲ (DirectX 12) به این سیستم عامل پورت شود.

پیش از این نیز مایکروسافت اعلام کرده بود که قرار است یک نسخه‌ی مخصوص مبتنی بر دایرکت‌ایکس ۱۲ بازی محبوب World of Warcraft تولید کند که امکان اجرای آن روی ویندوز ۷ وجود دارد. شرکت بلیزارد سازنده این بازی، پس از استقبال گیمرها از بازی‌های دایرکت ‌ایکس ۱۲ روی ویندوز ۱۰ ، خواستند تا امکان تجربه‌ی چنین بازی‌هایی را برای آن‌دسته از گیمرهایی که همچنان به ویندوز ۷ وفادار مانده بودند نیز فراهم کنند. البته این بازی اکنون نیز روی ویندوز ۷ قابل اجراست. اما بهینه سازی های انجام شده روی ویندوز ۱۰ آن را برای بازی های دایرکت ایکس مجهز تر کرده است.

البته این اقدام مایکروسافت کمی عجیب به نظر میرسد. این شرکت در سالهای اخیر همواره جدیدترین نسخه از دایرکت‌ایکس را تنها برای جدیدترین نسخه از سیستم‌ عاملش در دسترس قرار داده بود. با این حال برخی معتقدند این اقدام مایکروسافت نوعی پذیرفتن شرکت از سوی گیمرها تلقی خواهد شد.

این موضوع از زاویه ای دیگر اینطور بنظر می آید که مایکروسافت قصد دارد تا با در دسترس قرار دادن دایرکت‌ایکس ۱۲ و ویژگی‌های منحصربه‌فرد این API برای ویندوز ۷ ، توسعه دهندگان بیشتری را ترغیب کند.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید