AMD بالاتر از اینتل ، پس از یک دهه رقابت

0
14498

شرکت AMD پس از سالها تلاش در بازار پردازنده ، اکنون در جایگاهی نزدیک به اینتل قرار دارد. این در حالیست که AMD تنها با یک پردازنده در لیست آمار امسال قرار گرفته است.

به گزارش تک فاکس، پردازنده‌‌های سری ۳۰۰۰ رایزن AMD تأثیر زیادی در افزایش فروش، درآمد و سهم بازار این شرکت داشته است. Mindfactory یکی از فروشندگان بزرگ سخت‌افزار در آلمان است .این فروشنده آمار فروش پردازنده و درآمد خود را منتشر کرد. آمار  نشان می‌دهد که در یک سال گذشته، فروش قطعات AMD بیش از اینتل بوده است.

پردازنده رایزن ۳۰۰۰ که در ماه ژوئیه معرفی شد ، کلیه فروش بازار را به سمت شرکت AMD تغییر داد. و تقریبا فروش این شرکت را به دو برابر رساند. سهم بازار از ۶۸ به ۷۹ درصد رسید. این آمار اگرچه مربوط به یک خرده فروش است اما به نوعی اظهار نظر اخیر مدیر توسعه‌ی فروش اینتل، تروی سورسون را یاد آور میشود که گفته بود: اگر چه AMD تلاش زیادی برای کاهش فاصله با اینتل داشته اما هنوز اینتل در ساخت پردازنده های بازی حرفه ای ترین است. و ما این قدرت و برتری را حفظ خواهیم کرد.

این ادعا در حالیست که اینتل با دو محصول جدید i9-9900K و K9700 در بازار رقابت قرار داشته است و AMD تنها با پردازنده Ryzen 9 3900K درآمدی برابر با اینتل داشته است.

البته بازار سخت افزار در آمریکا برعکس آلمان است. آلمانی ها هموراه تمایل بیشتری به AMD نشان میدهند. در کنار آمار مذکور، آمار فروش وب ‌سایت آمازون را هم اضافه کنید. در میان ۲۵ محصول پرفروش در دسته‌ی پردازنده‌ها، تنها ۹ عدد محصول اینتل وجود دارد و بقیه مربوط به AMD و رایزن است.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری و تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید