ساخت ربات های منحصر بفرد با فناوری چاپ سه بعدی و کمک به نجات جان انسان ها

0
2003

به تازگی تحقیقاتی توسط کالج فناوری اطلاعات امارات انجام شده است که در پی آن ساخت ربات های منحصر بفرد و با فناوری چاپ سه بعدی انجام خواهد شد.این ربات ها در آینده نزدیک جایگزین انسان در عملیات خطرناک خواهند شد. و دیگر نیازی به استفاده از انسان در اینگونه عملیات ها نیست.

نجات جان انسان ها از طریق فناوری سه بعدی

این پروژه توسط فدایی نجار و محقق رشته هوش مصنوعی و استادیار دانشکده فناوری اطلاعات (CIT) و با همکاری شرکت R & D انجام شده است.این شرکت تلاش میکند تا با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ربات هایی را بسازد که در عملیات خطرناک مانند بازکردن بسته های خطرناک و یا کیسه های مشکوک به جای انسان به کار رود. و از این طریق باعث نجات جان انسان ها شود.

فدایی نجار اضافه کرد: “کافیست در اینگونه عملیات به جای انسان ربات ها فرستاده شوند.همچنین این ربات ها را میتوان از راه دور کنترل کرد. و دیگر نیازی به ارسال انسان ها نیست. عملیاتی نظیر دفع بمب از طریق ربات انجام میشود. همچنین استفاده از فناوری چاپ سه بعدی این امکان را داراست تا ربات هایی ارزان قیمت تولید کند. و هزینه های ساخت ربات ها را حل کرده ایم.”

هزینه ساخت ربات با فناوری چاپ سه بعدی

این فناوری همچنین هزینه ساخت ربات امداد رسان را طریق چاپگرهای سه بعدی تا ۲۵ هزار دلار کاهش داده است. در حالیکه قبلا ساخت ربات های مشابه بدون کمک این فناوری ۲۰۰ هزار دلار هزینه در بر داشته است. و بدین ترتیب مشکل هزینه های سرسام آور ساخت ربات ها نیز حل و فصل شده است.

این طرح قرار است تا ۶ ماه آینده به مرحله اجرا برسد و ربات های با فناوری چاپ سه بعدی جایگزین انسان در عملیات خطرناک خواهند شد. ازین پس دیگر نگرانی ای در این مورد نخواهد بود.

با اخبار تکنولوژی تک فاکس همراه باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید