سازمان هوا-فضای ایران تحریم شد

0
7533

وزارت خزانه داری آمریکا لیست جدیدی از تحریم ها را منتشر کرد که در آن نام سازمان فضایی ایران، پژوهشگاه هوا-فضا و همچنین مرکز تحقیقات فضایی ایران به چشم میخورد.

وزیر ارتباطات در پاسخ به این اقدام متنی را در صفحه توئیتر خود منتشر کرده است ، که در نقع خود جالب ترین واکنش به این افدام به شمار میرود.

به گزارش تک فاکس ،محمدجواد آذری جهرمی با انتشار عکسی نوشت : من در این عکس حتی نمیتوانم کشور آمریکا را بیابم چه برسد به اینکه بتواند فضا را تحریم کند. وی در ادامه توئیت خود با مقایسه ترامپ با شخصیت تانوس نوشت : دونالد ترامپ تقلید از تانوس را متوقف کن. تانوس برگرفته از یک شخصیت منفور سینمایی است که با هدف کشتن تعداد زیادی از افراد جهان خواستار بهبود زندگی عده دیگری بود.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا نیز با تائید خبر تحریم ها در این باره گفت : امریکا به ایران اجازه نمیدهد برنامه فضایی را به‌عنوان پوششی برای برنامه‌های موشک بالیستیکی خود استفاده کند. هفته پیش نیز آمریکا با راه اندازی نوعی بازی رسانه ای در مورد انفجار در مرکز پرتاپ موشک در مرکز فضایی سمنان به نوعی زمینه سازی این تحریم ها را فراهم کرده بود.

سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن در مورد این تحریم ها گفت : این تحریم ها هیچ تاثیری در فرآیند علمی و فنی فضایی ایران نخواهد داشت. کشور ما قبلا نیز در بسیاری از بخش های هوا-فضا تحریم شده بود و اکنون این چیز جدیدی نیست.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید