اولین پردازنده موبایلی ۵G سامسونگ به نام اکسینوس ۹۸۰

0
3557

شرکت سامسونگ از اولین پردازنده اختصاصی ۵G خود رونمایی کرد. این پردازنده که اکسینوس ۹۸۰ نام دارد ، قرار است در گوشی های قدرتمند سامسونگ استفاده شود.

به گزارش تک فاکس ، Exynos 980 تراشه‌ی مودم ۵G بهمراه پردازنده‌ی اپلیکیشن‌های موبایلی در یک تراشه خواهد بود. اتصال ۵G که در آینده از آن به عنوان شبکه مخابراتی جدید با سرعتی بالاتر از اتصال‌های سیمی و فیبر نوری کنونی یاد خواهد شد ، توسط این پردازنده موبایلی پشتیبانی خواهد شد.

از مشخصات این پردازنده می توان به نرخ تبادل داده آن اشاره کرد. این نرخ زیر ۶ گیگاهرتز به ۲/۵۵ گیگا بیت ‌برثانیه می‌رسد. و مجهز به دو هسته‌ی Cortex-A77 و چهار هسته‌ی Cortex-A55 است . این پردازنده قرار است پردازش های مربوط به هوش مصنوعی را نیز در خود انجام دهد. به همین دلیل از واحد پردازش عصبی به نام (NPU) نیز در آن استفاده خواهد شد. استفاده از این واحد پردازش کمک میکند تا امنیت داده ها افزایش یابد و نیازی به سرور مرکزی آنلاین نباشد. ، همچنین از دیگر کاربردهای آن می‌توان به تأیید هویت، فیلتر محتوا، واقعیت ترکیبی و موارد مشابه نیز اشاره کرد.

این پردازنده موبایلی که قرار است در اواخر امسال به تولید انبوه برسد ، مزایای دیگری نیز دارد. اکسینوس ۹۸۰یک واحد پردازش سیگنال تصویر نیز بهمراه دارد تا بتواند تصاویر را تا ۱۰۸ میلیون پیکسل پردازش کند. همچنین در این واحد از پنج حسگر تصویر پشتیبانی میشود. و میتواند انکدینگ و دیکدینگ تصویر را تا ۴K UHD با ۱۲۰ فریم در ثانیه بازسازی کند. به نظر میرسد این پردازنده در آینده پرچمدار کره ای ها خواهد بود.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید