قابلیت فلش تا سال ۲۰۲۰ دیگر پشتیبانی نخواهد شد

0
3021

مایکروسافت اعلام کرده است که در مرورگر جدید خود به نام مرورگر اج بر پایه کرومیوم نیز از ادوبی فلش پشتیبانی نخواهد کرد. همچنین این برنامه بصورت کامل از این مرورگر حذف خواهد شد و احتمال دارد سال ۲۰۲۰ به مرحله اجرا دربیاید.

به گزارش تک فاکس ، شرکت هایی نظیر مایکروسافت ، موزیلا و گوگل نیز دیگر از این قابلیت در مرور گرهایشان استفاده نخواهند کرد. شرکت ادوبی در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بود که تا سال ۲۰۲۰ پشتیبانی از این نرم افزار را متوقف خواهد کرد. به همین دلیل شرکت های نام برده به مرور آن را در مرور گرهای خود حذف کردند. مدیر ارشد شرکت مایکروسافت در این زمینه گفته است: کاربر برای فعال کردن فلش در مرورگر اج باید ابتدا آن را بصورت سایت به سایت فعال کند. این عمل تا سال ۲۰۲۰ ادامه پیدا خواهد کرد. و درنهایت بطور کامل حذف خواهد شد.

زمانی که مایکروسافت تصمیم به حدف فلش گرفت ، زمانی بود که هنوز برنامه ای برای توسعه مرورگر خود نداشت . این شرکت قرار است به زودی نسخه پایدار اج را منتشر کرده و جایگزین نسخه فعلی آن نماید. بهر حال درهر دو نسخه خبری از قابلیت فلش نخواهد بود. گوگل نیز در نسخه جدید کروم ، فلش را بصورت پیش فرض غیر فعال کرد و در صورت نیاز کاربر میتواند آن را فعال کند.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید