ایران در وضعیت هشدار شکنندگی اقتصادی قرار گرفته است

0
2221

بنابرگزارش های جدید بنیاد صلح که در مورد میزان شکنندگی اقتصادی در میان ۱۷۸ کشور جهان انجام گرفته است. نشان میدهد که ایران در رده پنجاه و دوم قرار گرفته که مربوط به کشورهای با هشدار بالا است.

این گزارش که بر اساس داده های ۱۷۸ کشور جهان انجام گرفته است. بر اساس سه شاخصه اصلی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تحلیل و بررسی شده است. و این کشور ها در سطوح بسیار اخطار دهنده ، با اخطار بالا ، در وضعیت اخطار، در وضعیت هشدار بالا ، هشدار متوسط ، هشدار دهنده ، با ثبات ، بسیار با ثبات ، پایدار و بسیار پایدار قرار گرفته اند.

در این میان ، شاخصه های اقتصادی شامل درآمد سرانه ، تولید ناخالص داخلی ، نرخ بیکاری ، تورم ، بهره وری ، سطح بدهی ، میزان موفقیت کسب و کارهای جدید ، حجم تجارت داخلی و خارجی ، برنامه های ریاضت اقتصادی و شکاف طبقاتی بوده است.

در این بررسی ایران با ۸۳ امتیاز کشب شده بالاتر از مصر و فیلیپین و پائین تر از کشورهایی نظیر کامبوج و گواتمالا در رده ۵۲ شکنندگی اقتصادی قرار دارد.

شکننده ترین کشورها کدامند؟

در رتبه بندی امسال، یمن با ۱۱۳.۵ امتیاز، شکننده‌ترین کشور در سال ۲۰۱۹ بوده است و بعد از آن کشور، سومالی، سودان جنوبی، سوریه، کنگو، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، سودان، افغانستان و زیمباوه قرار دارند.

کشورهای با ثبات کدامند؟

کشور فنلاند با ۱۶.۹ امتیاز باثبات ترین کشور در رتبه بندی امسال معرفی شده است و پس از آن نام نروژ، سوئیس، دانمارک، استرالیا، ایسلند، کانادا، نیوزلند، سوئد و لوکزامبورگ در رتبه های بعدی این رده بندی قرار گرفته اند.

نکته قابل توجه این است که کشورهایی نظیر آلمان در رتبه صد و شصت و هفتم، فرانسه صد و شصتم ، ژاپن صد و پنجاه و هفتم ، انگلیس در رتبه صد و پنجاه و پنجم و آمریکا در رده صد و پنجاه و سوم به عنوان اقتصادهای شکننده جهان نام گرفته اند. برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری و تکنولوژی تک فاکس مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید