اسکوترهای برقی CO2 بیشتری نسبت به دوچرخه ها و موتورها تولید میکنند

0
3305

در وهله اول شاید اینطور بنظر برسد که اسکوترهای برقی آلایندگی کمتر و حتی نزدیک به صفر دارند. و اکثر شرکت های تولید کننده از این مورد برای تبلیغ اسکوترهای خود استفاده میکنند. این دستگا ها گازهای گلخانه ای تولید نمیکنند. و ترافیک را پشت سر میگذارند.

میزان آلایندگی اسکوترهای برقی چگونه محاسبه شده است

اما نتایج تحقیقات چیز دیگری را نشان میدهد. این دستگاه ها آنقدر هم دوستدار محیط زیست نیستند. پژوهشگران دانشگاه کارولینای شمالی معتقدند هر مایل سفر با اسکوترهای برقی برقی CO2 بیشتری نسبت به دوچرخه ها و موتورها تولید میکنند. این اسکوترها به خودی خود تولید آلایندگی نمیکنند بلکه مواد بکار رفته در ساخت بدنه ، چرخ ها و باتری و همچنین هزینه های بخش مونتاژ و شارژ دستگاه ها همگی تاثیر بسزایی در تولید گازهای گلخانه ای دارند.

به گزارش تک فاکس، جو هالینگزورث، نویسنده‌‌ی مطالعه‌‌ی یادشده می‌‌گوید: همه اسکوترها را به عنوان دوستدار زمین میشناسند. زیرا هیچ کربنی توسط آنها آزاد نمیشود. اگر چه این دستگاه ها هیچ گازی از خود خارج نمیکنند اما فرآیند های بالادستی و پایین دستی آنها عاری از تولید کربن نیستند. محققان برای اینکه بدانند چه میزان آلایندگی توسط اسکوترهای برقی تولید میشود ، یک نمونه از نسل اول آنها را اوراق کردند. آنچه مشخص بود اینکه مواد اولیه و فرآیند ساخت اسکوترهای برقی مسئول بیشتین آثار مخرب هستند. اگر جریان های مرب.ط به ومدالیسم را هم به آن اضافه کنیم ، این موارد تشدید هم خواهد شد.

مدتی است که اسکوترهای برقی هدف گروه های واندالیسم قرار گرفته اند. این گروه که یک حساب کاربری به “نام قبرستان برد (Bird)” در اینستاگرام داشته و توسط سه نفز در غرب لس آنجلس اداره میشود ، بیش از ۹۹۶۰۰ دنبال کننده دارد. که در این صفحه عکس هایی از وندالیسم اسکوترها را به اشتراک میگذارند. یکی از گردانندگان این حساب کاربری به گاردین گفته است : مردم هان کاری را انجام میدهند که بقیه انجام میدهند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید