تعویض باتری آیفون های جدید تنها در مراکز مورد تائید اپل انجام خواهد شد

0
2188

باتری گوشی های آیفون جدید تنها در مراکز مورد تائید اپل قابل تعویض هستند. اپل اخیرا تغییراتی را روی باتری های خود انجام داده است تا کاربر بتواند از اصل نبودن باتری ها مطلع شود. اگر اخیرا باتری گوشی تان دچار مشکل شده است و قصد دارید خودتان اقدام به تعویض باتری کنید این نکته را در نظر داشته باشید که پس از آن، از جانب اپل، یک پیام هشدار دائمی برایتان نمایش داده خواهد شد.

به گزارش تک فاکس، به‌دنبال تعویض باتری گوشی‌های آیفون Xr، آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس پیامی با این عنوان نمایش داده می‌شود: «باتری اصل اپل تشخیص داده نشد». و گوشی سلامت باتری را تشخیص نخواهد داد. این اتفاق به دلیل تراشه ای است که اپل در باتری ها قرار میدهد.

تعویض باتری گوشی های آیفون جدید تنها در مراکز مورد تائید اپل

به گفته  iFixit، در صورت استفاده از باتری اصل هم این پیغام را خواهید دید. تنها در صورتی میتوانید از شر آن خلاص شوید که به نمایندگی اپل و سایر مراکز کوپرتینویی ها مراجعه کنید. این وبسایت همچنین اعلام کرده است که این اقدام عملی “ضد کاربر” به شمار میرود. زیرا این اقدام کاربر را مجبور میکند تا در اکوسیستم اپل باقی بماند. اپل قبلا نیز از اینگونه اقدامات انجام داده است. از جمله “ارور ۵۳” که موجب بریک شدن گوشی های آیفون ۶ و آیفون ۶اس میشد.

چنین اعمالی در جهت حمایت از قانون کپی رایت انجام میگیرد. البته باید دانست که اینگونه محدودیت ها کاربران را مجبور به هزینه اضافه خواهد کرد و گزینه های کمتری برای مراجعه خواهند داشت. البته کوپرتینویی ها این عمل خود را در جهت حمایت از کاربر میدانند. اما پویش “حق تعمیر” چیز دیگری میگوید. این پویش از قوانین و مقرراتی صحبت میکند که در آن سازنمده را ملزم میکند تا اقلامی نظیر کتابچه راهنما، ابزارهای تشخیص و قطعات مورد نیاز در مراکز تعمیر در دسترس کاربران قرار گیرد.

البته شرکت اپل در نقض اینگونه قوانین و مخالفت با حق تعمیر سابقه ای طولانی دارد.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید