رمزگذاری در قفل اپل واچ و ویژگی های آن

0
2142

اگر از اپل واچ استفاده میکیند حتما از مشخصات قفل اپل واچ اطلاع دارید. اگر اپل واچ شما بدون رمز عبور باشد به راحتی قابل باز شدن است. با یک ضربه روی آن و یا برگرداندن دستتان میتوانید آنرا بازکنید. اما اگر برای اپل واچ تان رمز گذاشته باشید وضعیت فرق میکند. رمزها یک وضعیت امنیتی را نشان میدهند.

رمزگذاری در قفل اپل واچ و ویژگی های آن
رمزگذاری در قفل اپل واچ و ویژگی های آن

دلایل استفاده از رمز در قفل اپل واچ

دلیل اصلی استفاده از رمز در اپل واچ همان Apple pay  است. حتما شما هم از آن دسته از افرادی هستید که دوست ندارید کسی بدون اجازه به این برنامه دسترسی داشته و از پول شما استفاده کند. به همین دلیل در همان ابتدای نصب این برنامه از شما درخواست میشود تا برای آن یک رمز تعیین کنید. و بدون آن برنامه کار نمیکند. در ادامه با تک فاکس همراه باشید.

فعال کردن رمز اپل واچ

اگر در ابتدای راه اندازی اپل واچ موفق به گذاشتن رمز نشدید. میتوانید بعدا هم این کار را انجام دهید. کافیست وارد برنامه Apple Watch شوید.به قسمت Setting بروید. و گزینه رمز عبور (Pass Code) را انتخاب کنید. سپس رمز مورد نظرتان فعال کنید. رمز انتخابی باید از امنیت بالایی برخوردار باشد.

باز کردن قفل از طریق گوشی آیفون

اگر در تنظیمات App  Watch گزینه باز شدن با آیفون را فعال کنید میتوانید همزمان با باز شدن قفل گوشی ، اپل واچ خودتان را هم باز کنید. این تکنولوژی برای گوشی هایی که دارای Touch ID ( شناسایی اثر انگشت) و یا Face ID ( شناسایی با چهره) مناسب است. البته باید بلوتوث روشن باشد تا باز کردن قفل از راه دور مناسب باشد. این فاصله بنا به گفته خود اپل حدود ۱۰ متر یا ۳۰ فوت تعیین شده است.

غیر فعال کردن رمز اپل واچ

پیش از غیر فعال کردن این ویژگی که اپل آن را Wrist Detection (شناسایی مچ) مینامد باید به دو نکته توجه کنید. اول اینکه ،غیر فعال کردن این ویژگی در اپل واچ های نسل اول همراه با غیرفعال شدن Apple Pay خواهد بود. و در نسل چهار نیز غیر فعال کردن این گزینه، برقراری تماس اضطراری را خاموش میکند.

بعد از دانستن این موضوع ، اگر همچنان تمایل دارید میتوانید در Watch App و در قسمت Pass Code گزینه Wrist Detection را غیر فعال کنید. در اینصورت برای قفل کردن دستی اپل واچ باید صفحه آن را بالا کشیده و در قسمت مرکز کنترل، روی قفل ضربه بزنید.

باز کردن قفل اپل واچ در صورت فراموشی رمز عبور

اگر رمز عبور خود را فراموش کردید و پس از بارها وارد کردن رمز، بالاخره یادتان آمد میتوانید در Watch App آن را وارد کرده و قفل گوشی را باز کنید. اما اگر سیستم پاک کردن اطلاعات فعال شده باشد، اطلاعات شما پس از چندین بار وارد کردن رمز اشتباه پاک میشود. اگر رمزتان را بطور کامل فراموش کردید باید از Reset استفاده کنید. البته باز هم میتوانید تنظیمات و سایر اطلاعات خود را برگردانید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید