چگونه صداهای ضبط شده سیری را از سرور اپل پاک کنیم

0
2059

برای جلوگیری از ضبط و همچنین پاک کردن مکالمات ضبط شده توسط دستیار صوتی اپل ، سیری در مک و IOS باید تنظیمات خاصی را درآنها فعال کنید. پس با تک فاکس همراه باشید تا چگونگی آن را برایتان شرح دهیم.

چندی پیش اخباری در این مورد منتشر کرد که نشان میداد مکالمات ضبط شده توسط دستیار صوتی اپل، سیری شنود میشود. و اپل کارمندانی استخدام کرده است تا جهت بررسی و بهینه ساری این فناوری به مکالمات صوتی کاربران شامل مکالمات خانوادگی ، مکالمات تجاری و حتی مکالمات جنسی ضبط شده بود را گوش دهند. این طرح که ناقض حریم خصوصی افراد به شمار میرفت، پس از مدتی متوقف شد.

این واقعه ضربه بدی به اعتبار شرکت اپل وارد آورد، از آنجاییکه این شرکت همیشه حفظ حریم شخصی افراد را یکی از شعارهای خود میدانست. برای راضی نگه داشتن کاربران این فعالیت را متوقف کرد و قرار شد راهکاری برای پاک کردن مکالمات ضبط شده کاربران در اختیار آنها بگذارد.

پاک کردن دیتاهای صوتی ضبط شده در مک

 • در منوی اپل گزینه System Preferences را انتخاب کنید.
 • روی Siri کلیک کنید.
 • گزینه Enable Ask Siri را غیر فعال نمایید.
 • به System Preferences برگشته و سپس روی Dictation کلیک کنید.
 • حالا Dictation را خاموش کنید.

با این روش که اپل مدعی ان شده است، شما قادر خواهید بود که ضبط صدا توسط سیری متوقف میشود . همچنین صداهای ضبط شده قبلی نیز از سرور پاک میشوند.

پاک کردن دیتاهای صوتی ضبط شده در ios

 1. وارد Settings شوید.
 2. روی Siri & Search اشاره کنید.
 3. گزینه Listen for Hey Siri را خاموش کنید.
 4. گزینه Press Side Button for Siri را غیر فعال نمایید.
 5. بعد از دیدن پیام هشدار اپل، دوباره روی Settings بروید
 6. به بخش  General و سپس Keyboard بروید.
 7. گزینه Enable Dictation را در حالت Off قرار بدهید.

تمامی این تغییرات در Ios انجام میگیرد و دیگر نیازی به تغییرات در اپل واچ یا اسپیکر هوم پاد نیست.

توجه کنید که این تنظیمات را باید برای تمامی دیوایس هایی که دارید بطور مجزا انجام دهید. زیرا این صداهای ضبط شده تنها برای یک آی کلود مجزا نیستند. همچنین با فعال شدن مجدد Dictation ضبط مکالمات از سر گرفته میشود.

البته دستگاههای تازه راه اندازی شده ، مشکل جمع آوری دیتا توسط اپل را ندارند. منابع داخلی اپل چیزی در این مورد فاش نکرده اند. اما با توجه به سابقه خوب شرکت کوپرتینویی در حفظ امنیت میتوان به این گفته ها اعتماد کرد. ابزارهای نیز وجود دارند که میتوان از طریق نصب آن روی دیوایس های مک و آی او اس از ضبط صدا در این دستگاهها جلوگیری کرد. ابزاری چون Jamf نمونه ای از آن است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید