سنای آمریکا به دنبال ممنوع کردن برخی ویژگی های شبکه های اجتماعی

0
1974

یک سناتور آمریکایی در سنای آمریکا خواستار ممنوع اعلام کردن پخش خودکار ویدئوها و اسکرول پایان ناپذیر در شبکه های اجتماعی شد. این سناتور که جاش هالی نام دارد، به دنبال تدوین طرحی برای پایان دادن اعتیاد کاربران شبکه های اجتماعی است. در پی آن سنای آمریکا به دنبال ممنوع کردن برخی ویژگی های شبکه های اجتماعی هستند.

طرح جدید سنای آمریکا چیست؟

این طرح که Smart یا “فناوری کاهش اعتیاد به شبکه های اجتماعی” نام گرفته، ویژگی هایی نظیر اسنپ استیکر را ممنوع می کند.زیرا هدف این ویژگی ها نگه داشتن کاربر به مدت طولانی در این گونه برنامه هاست.هدف اصلی این طرح بر روی ممنوعیت نمایش خودکار ویدئوها و اسکرول بی نهایت ( مانند اکسپلورر اینستاگرام )و مواردی نظیر آن تمرکز کرده است که دنبال کردن آن امتیازی برای کاربر محسوب نمیشود.

شرکت های سازنده پلت فرم های اجتماعی همیشه به دنبال راه حل هایی اساسی جهت جذب کاربران و نگه داشتن آنها در شبکه های خود هستند.و این امر به یک ویژگی اعتیاد آور بدل شده است.

طرح Smart  پلتفرم ها را ملزم میکند تا زمان صرف شده کاربر را محدود و محاسبه کنند. و در یک نقطه بخصوص، نمایش محتوا را نتوقف کنند.و زمانی را برای استراحت کاربر در نظر بگیرند. در این میان پلی لیست ها و شبکه های اجتماعی بر محور موزیک مستثنی هستند.

چالش جدید برای شبکه های اجتماعی در راه است

در صورت تصویب طرح Smart، تدوین قوانین برای اجرای آن بر عهده دو سازمان نظارتی ( کمیسیون تجارت فدرال FTC و سازمان بهداشت و خدمات انسانی ) خواهد بود.

جاش هالی متعاقبا با مخالفت فیسبوک و، اینستاگرام ، توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی روبرو خواهد بود. زیرا اساس کار آنها بر پایه نمایش بی توقف ویدئو، متن و تصویر قرار دارد.اما او برای راضی کردن دیگر نمایندگان مجلس کار نه چندان سختی در پیش رو دارد.کاهش زمان مصرف برای شبکه های اجتماعی به معنای کاهش شدید درآمد برای این شرکت ها خواهد بود.

با تک فاکس در دنیای علم و فناوری همراه باشید.

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید