نسخه پنجم بنچمارک منتشر شد

0
7050

نسخه پنجم از این ابزار معروف که تنها از پردازنده های ۶۴ بیتی پشتیبانی میکند منتشر شد. این نسخه گیک‌بنچ نام دارد و هم‌اکنون برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس، مک اواس و آی‌اواس دردسترس است و تا چند روز آینده نسخه اندروید آن نیز منتشر خواهد شد.

به گزارش تک فاکس ،  در نسخه جدید بنچمارک محاسبات مربوط به پردازنده اصلی و پردازنده گرافیکی طوری برنامه ریزی شده است که میتواند خود را با اجرای جدیدیترین اپلیکیشن ها سازگار کند. سازندگان این برنامه گفته اند که نسخه جدید گیک بنچ در سیستم عامل مک OS به حالت تیره است و این قابلیت تا اواخر سال به نسخه‌ی iOS 13 نیز اضافه خواهد شد.

این ابزار تنها از پردازنده های ۶۴ بیتی پشتیبانی میکند. حذف قابلیت پشتیبانی از پردازنده های ۳۲ بیتی به این نسخه کمک میکند تا بررسی های دقیق تری روی پردازنده ها داشته باشد. ویژگی جدیدی که به این نسخه اضافه شده است حالت جدید بنچمارک چندتِرِدی است که کمک میکند تا عملکرد پردازنده ها بهتر ثبت شود. همچنین این نسخه حالا از Vulkan ،CUDA ،Metal و OpenCL پشتیبانی می‌کند. این بدین معنی است که این نسخه جدید قادر است تغییر در قدرت پردازنده های گرافیکی گوشی های هوشمند را شناسایی کند.

در نسخه جدید همچنین امکان مقایسه امتیازهای ثبت شده در نسخه های قبلی با نسخه فعلی وجود ندارد. که به دلیل تغییر کامل روند محاسباتی این نسخه می باشد.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید