سرقت جاسوس های سایبری چینی از شرکت های گیم

0
1812

این اولین باری نیست که چینی ها به جاسوسی در شرکت های دیگر متهم میشوند. این بار جاسوس های سایبری چینی به سرقت از شرکت های بازی ساز متهم شده اند.

برخی رسانه ها ماموریت این جاسوس ها را از دولت چین ردیابی کرده اند و گفته اند این دستور از خود دولت چین صادر میشود. در جدیدترین اخبار در این مورد ، تلاش کارمندان یکی از برنامه های نفوذ سایبری چین را حکایت میکند که با کمک نیروی هک ، به دنبال اهداف مالی در عملیات مختلف هستند.

به گزارش تک فاکس، شرکت FireEye که در زمینه امنیت فعالیت میکند برخی از این شرکت ها را شناسایی کرده و حتی نام APT41 را برای یکی از آنها انتخاب کرده است. به عنوان مثال این شرکت با هدف‌گیری ۱۵ دسته‌ی مهم از شرکت‌های جهان شامل سلامت، فناوری‌های پیشرفته، مخابرات و تحصیلات عالی عملیات جاسوسی سایبری را انجام میدهد.

دولت پکن از بدافزارهای منحصر بفرد خود استفاده میکند

چین قرار است در سال ۲۰۲۵ برنامه توسعه جهانی را اجرا کند. و برخی معتقدند این سرویس های جاسوسی با هدف پیشبرد اهداف توسعه ای انجام میگیرد. از جمله شرکت APT41 که حملات خود را با اهداف مالی برنامه ریزی میکند ،این بار به دنبال شرکت های بازی است. محققان امنیتی شرکت FireEye معتقدند که جاسوسان سایبری چینی سرگرمی جدیدی بعنوان شغل دوم پیدا کردند. آنها ابتدا به جاسوسی و سپس در ساعات بعدی به حملات سایبری با اهداف مالی اقدام میکنند. همچنین این شرکت دو نفر را که به فعالیت های جاسوسی مرتبط هستند ردگیری کرده و فعالیت های آنها را از سال ۲۰۱۲ دنبال کرده است.

کارشناس امنیتی این شرکت درباره‌ی فعالیت این دو نفر می‌گوید:

شاید شروع فعالیت‌ها با اهداف و علایق شخصی بوده باشد. بسیاری از تکنیک‌ها و روندهایی که آن‌ها در هدف‌گیری بازی‌های ویدئویی انجام دادند، بعدا در فعالیت‌های جاسوسی کاربرد پیدا کرد. از ابزارهای در دست APT41  میتوان به ایجاد در پشتی، دزدی اطلاعات، کی‌لاگر و روت‌کیت اشاره کرد.

شروع کار با ارسال چند ایمیل فیشینگ است. پس از آنکه طعمه وادار به نصب بدافزار و ابزارهای جاسوسی میشود. این شرکت جاسوسی با قدرت تمام در حال نفوذ و فعالیت بوده و با وجود شناسایی اولیه باز هم توانسته قدرت خود را حفظ کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید