باتری گرافن جایگزین باتری  لیتیوم‌یونی در گوشی های هوشمند سامسونگ

0
2206

به نظر میرسد سامسونگ قصد دارد تا سال آینده یا در سال ۲۰۲۱ در گوشی های هوشمند خود از باتری گرافن استفاده کند. این شرکت کره ای قصد دارد به جای باتری های  لیتیوم‌یونی از باتری های جدید استفاده کند تا با سرعت بیشتری شارژ شود.

به گزارش تک فاکس، “ایوان بلس” در توئیت جدید خود بار دیگر افشاگری کرده و گفته است : سامسونگ امیدوار است حداقل تا سال آینده یا تا سال ۲۰۲۱، یک گوشی هوشمند با باتری گرافن بسازد. گوشه های هوشمند با باتری گرافن می‌تواند در کمتر از نیم‌‌ساعت به‌صورت کامل شارژ شود و به‌علاوه، باتری با ظرفیت بیشتر دراختیار قرار خواهد گرفت و بدین ترتیب این شرکت به هزینه های پایین تر برای کاربر فکر خواهد کرد.

شرکت سامسونگ واکنشی به این توئیت نکرده است.  البته در سال ۹۶ نیز  اعلام شده بود که سامسونگ قصد دارد گوشی هایی با باتری گرافن بسازد که تا ۵ برابر سریع تر از باتری های لیتیوم‌یونی شارژ میشوند.

سامسونگ پس از اتفاقاتی که برای باتری گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی نوت ۷ رخ داد تصمیم به جایگزینی باتری ها با انواع دیگری غیر از لیتیوم‌یونی گرفت. زیرا علت اصلی انفجار گوشی های نوت ، گرم شدن باتری و در نتیجه انفجار آن تشخیص داده شده بود. که در نهایت این شرکت تولید این نوع از گوشی ها را بطور کامل متوقف کرد. و آزمایش باتری های تولیدی را تا ۸ مرحله افزایش داد. اما این بار بنظر میرسد سامسونگ قصد دارد تا این مشکل را بطور کامل رفع کند. تا در آینده مشکلات ناشی از انفجار رخ ندهد. این شرکت تا سال ۲۰۲۱ حداقل یک عدد از این نوع گوشی ها تولید خواهد کرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید