فیلم برداری از مسابقات فوتبال با دوربین های ۸K سامسونگ

0
26681

شرکت کره‎ای سامسونگ پس از بازی فوتبال جام بین المللی قهرمانان در کشور سنگاپور بین تیم های منچستریونایتد و اینترمیلان و همچنین بین دو تیم تاتنهام و یوونتوس اعلام کرد که در این دو بازی از ۶ عدد دوربین ۸K برای فیلمبرداری استفاده کرده است. سامسونگ در نظر دارد تا به فیلمبرداری با این نوع دوربین ها در آینده نیز ادامه دهد. هدف سامسونگ در تولید تصاویر ۸K بازاریابی برای تلویزیون های سری جدید اعلام شده است.

نمایش تصاویر ۸K سامسونگ

این شرکت اعلام کرده که هدف از این فیلمبرداری به دو علت بوده است. نخست قصد دارد تا تصاویر ویدئویی با کیفیت و محتوای بالا تولید کند. این محتواهای ویدئویی با وضوح تصویر بسیار بالا امکان ثبت جزئیات مسابقات را بصورت لحظه به لحظه فراهم میکنند. بطوریکه میتوان جزئیات حالات صورت بازیکنان و مربیان را بررسی کرد. همچنین با استفاده از هوش مصنوعی ، کیفیت صوت در این نوع ویدئو ها بهبود می یابد. سپس این ویدئوها را در کانال رسانه ای سامسونگ منتشر خواهد کرد.

علت دوم، امکان پخش این تصاویر از طریق تلویزیون های ۸K سری QLED است که در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد.

استراتژی سامسونگ در فروش تلویزیون های سری ۸K

در اواخر سال ۲۰۱۸ اولین سری تلویزیونهای سامسونگ که از تصاویر با وضوح بالا پشتیبانی میکرد به بازار عرضه شد. و این شرکت قصد دارد تا در آینده نیمی از بازار این تلویزیون ها را تحت کنترل خود در بیاورد.

علت استفاده از تصاویر بازی های فوتبال، میزان محبوبیت این مسابقات در سطح جهانی است. مسابقات فوتبال و بسکتبال دو گزینه ای هستند که میتوان از آنها استفاده کرد. زیرا تصاویر ضبط شده در این مسابقات به جهت نصب دوربین ها در مراکز ثابت، با کنترل بیشتری انجام میگیرد.

پیش تر کمبود ویدئوهای با کیفیت ۸K دلیل اصلی استقبال پایین از این تلویزیون ها اعلام شده بود. البته شرکت های تولیده کننده محتوا نیز دست به کار شده اند و با توجه به درخواست سامسونگ، در حال تهیه این نوع محتوای ویدئویی هستند. برای دریافت خبرهای جدید به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید