از طریق کابل لایتنینگ آیفون میتوان کامپیوتر مک را هک کرد

0
2225

یک پژوهشگر آی تی که در زمینه امنیتی فعالیت میکند، ثابت کرد که از طریق کابل لایتنینگ آیفون میتوان کامپیوتر مک را هک کرد. وی برای این کار با دستکاری کابل لایتنینگ توانست این دستگاه را از راه دور کنترل کند.

به گزارش تک فاکس، مایک گرور (Mike Grover) که در زمینه امنیت سیستم های کامپیوتری فعالیت میکند ، کابل ارتباطی جدیدی به نام O.MG را از طریق دستکاری کابل لایتنینگ ساخته و در اوائل سال ۲۰۱۹ معرفی کرده بود. این شخص مدعی شده بود که این کابل قادر است گوشی های هوشمند را از راه دور کنترل کند.

شیوه کار از زبان خودش در همایش دفکان در زیر آمده است:

این یک کابل دستکاری شده است. که به هیچ عنوان قابل شناسایی نیست و با کابل معمولی تفاوتی ندارد. حتی کامپیوتر هم نمیتواند آنرا تشخیص دهد. این کابل به هکرها اجازه میدهد تا از راه دور کامپیوترهای مک را کنترل کنند.کافیست هکر این کابل را با کابل اصلی کاربر تعویض کند. و شخص سهوا آن را به کامپیوتر مک خود وصل کند.

بدین ترتیب از طریق تراشه جاسازی شده در این کابل ، هکر اجازه کنترل کامپیوتر مک را بدست میاورد. هنگام اتصال کابل ، یک هات اسپات وای فای ساخته میشود که مورد استفاده هکر قرار میگیرد و پس از استفاده نیز هکر میتواند از راه دور این تراشه را از بین ببرد. تا هیچ ردی به جای نماند.

حداکثر فاصله برای دسترسی حدود ۹۰ متر است. گرور افزود: ما میتوانیم از این کابل به عنوان یک کلاینت شبکه بی سیم استفاده کنیم. در این صورت محدودیت فاصله از بین میرود.

این کابل در حال حاضر برای عرضه موجود است و ۲۰۰ دلار قیمت گذاری شده است. کمپانی Hak5 نیز قصد دارد تا به گرور کمک کند تا کابل O.MG خود را به فروش برساند.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه فناوری مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید