شرکت اپل گوشی آیفون مخصوص هکرها را می سازد

0
2742

چندی پیش خبری مبنی بر جایزه شرکت اپل برای پیدا کردن نقص امنیتی منتشر شده بود.  این شرکت اعلام کرده بود اگر کسی بتواند یک نقص امنیتی در گوشی های آیفون کشف کند تا مبلغ ۱ میلیون دلار  جایزه میگیرد. بنظر میرسد این جایزه مخصوص هکرها طراحی شده است. و قرار است دستاوردهای ویژه ای برای اپل داشته باشد.

به گزارش تک فاکس، شرکت اپل در طرحی جدید در نظر دارد تاگوشی های ویژه و مخصوص هکرها را طراحی کند. این گوشی ویژه در جهت توسعه های کاربردی و اعمال پژوهشی تهیه میشود.

جدال اپل با هکرهای آیفون

این اقدام در ادامه فعالیت های شرکت اپل از بابت ایمنی سازی انجام میگیرد. این شرکت از سال ۲۰۱۶ برنامه های عیب یابی متنوعی را اجرا کرده است. این بخش جدید که در یک کنفرانس امنیتی به نام کلاه سیاه رونمایی شد، یک اقدام بی سابقه از جانب این شرکت محسوب میشود. در این اقدام اپل قرار است تعدادی گوشی مخصوص به هکرها بسپارد. این اتفاق میتواند منجر به دستاوردهای بزرگی در صنعت گوشی هوشمند برای این شرکت شود.

البته اپل برای در اختیار گذاشتن این گوشی ها شرایطی را هم قرار داده است. به عنوان مثال این آیفون ها در اختیار هکرهای با سابقه قرار میگیرد. و شخص باید کلیه اطلاعات و سوابق خود را بطور کامل در اختیار شرکت اپل قرار دهد.

اپل در مود برنامه های نصبی روی این گوشی چیزی عنوان نکرده است و هنوز معلوم نیست این گوشی ها حاوی برنامه های خاصی هستند یا نه. اما بنظر میرسد شرایط این گوشی ها طوری طراحی شده است که هکرها بتوانند قدرت عمل و سرعت خود را مورد آزمایش قرار دهند. این برنامه در واقع زیرمجموعه ای از برنامه های این شرکت برای عیب یابی امنیتی سیستم عامل‌های مک، اپل واچ، اپل تی‌وی و iOS نیز به شمار می آید.

برای دریافت دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری و تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید