تولید نسل ششم حافظه SSD سامسونگ و بکارگیری تکنولوژی V-NAND سه بعدی

0
2387

شرکت کره ای سامسونگ اعلام کرده است که در نسل جدید حافظه های خود از چیپ  V-NAND صدلایه ای استفاده میکند که این حافظه SSD را به سرعت بیشتر ، راندمان بالا و مصرف بهینه انرژی در بازار تبدیل خواهد کرد. با مقاله فناوری تک فاکس همراه باشید.

سامسونگ اعلام کرده است که این شرکت حافظه های جدید خود را مختص سازمان ها می سازد. همچنین وی از چیپ ۲۵۶ گیگابیتی ۳ بیتی خود در این محصول استفاده خواهد کرد. سامسونک مدعی شده که در چیپ نسل ششم یا چیپ صد لایه ای خود سرعت نوشتن به ۴۵۰ میکرو ثانیه و زمان دسترسی خواندن به ۴۵ میکروثانیه میرسد. و این یعنی ۱۰ درصد افزایش عملکرد بهتر نسبت به چیپ ۹۰ لایه ای و ۱۵ درصد کاهش در مصرف برق.

میزان تولید حافظه های SSD

به دلیل کاهش اندازه چیپ های جدید، میزان تولید این حافظه های SSD در کارخانه ۲۰ درصد رشد داشته است. بنابراین چرخه تولید حافظه ۴ ماه کاهش پیدا خواهد کرد. تولید انبوه و سریع تولید این نوع حافظه ها ، رقابت شدیدی را میان تولید کنندگان حافظه NAND ایجاد کرده ، که سامسونگ در این میان، از بقیه رقبا در وضعیت بهتری قرار دارد. سامسونگ قصد دارد از چیپ های V-NAND در گوشی های هوشمند و خودروها استفاده کرده و سهم وسیعی از بازار را سهم خود کند. با این وجود در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ سود این شرکت به نصف کاهش پیدا کرده که مدیران این شرکت را نگران کرده است.

سامسونگ مرداد سال گذشته تولید انبوه اولین حافظه SSD چهار بیتی چهار لایه ای (QLC) را آغاز کرد. این سازنده با تولید حافظه های ۴ لایه ای خرید SSD چند ترابایتی را بطور فزاینده ای برای کاربران این نوع از حافظه ها آسان تر کرد. اکنون این شرکت قصد دارد با به کارگیری تکنولوژی V-NAND سه بعدی خود این حافظه ها را در دسترس تر کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید