فروش اطلاعات چهره تان به گوگل در ازای ۵ دلار

0
30579

گوگل در چند روز اخیر اقدام به تهیه اطلاعات مربوط به چهره کاربران خود کرده است. بدین ترتیب که کارمندان این شرکت در مراکز عمومی با پرداخت ۵ دلار اطلاعات چهره کاربران گوگل را جمع آوری میکنند.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی موبایل تک فاکس، خبر نگار مجله ZDNET در طی گزارشی این ماجرا را بدین صورت شرح داده است:”در حال گشت و گذار در یک پارک بودم که متوجه ازدحام جمعیت در گوشه ای از آن شدم. ابتدا تصور کردم که مردم برای یک نظرسنجی در آن مکان جمع شده اند. وقتی نزدیک رفتم متوجه شدم یک نفر که خود را کارمند شرکت گوگل معرفی کرده است اطلاعات مربوط به چهره کاربرانی که در آنجا حضور دارند را ثبت میکند.

او یک گوشی که در یک کیس بزرگ قرار داشت را به دست مردم میداد و آنها عکسهایی از زوایای مختلف چهره شان میگرفتند.و در عوض یک کارت هدیه خرید ۵ دلاری از سایت هایی مانند آمازون و استارباکس را در ازای ۵ دقیقه از وقت صرف شده خود دریافت میکردند.این شخص در ادامه توضیح داد که این کار برای توسعه قابلیت تشخیص چهره سه بعدی برای بازگشایی قفل تلفن همراه گوگل در آینده انجام میگیرد.”

هدف گوگل چیست؟

اگر چه هنوز اخبار و اطلاعات مربوط به این شایعه تائید نشده است اما به نظر میرسد گوگل قصد دارد گوشی های پیکسل ۴ و ایکس ال ۴ را برای نخستین بار به سیستم تشخیص چهره سه بعدی مجهز کند.

گوگل - چهره

توسعه و بهبود قابلیت تشخیص چهره سه بعدی نیاز به اطلاعات و نمونه های فراوان در این زمینه دارد. به همین جهت کارمندان این شرکت در شهرهای مختلف شروع به تهیه نمونه های خود با پرداخت کارت هدیه نموده اند. در تصاویر جدیدی که گوگل از پیکسل های خود منتشر کرده، دو دوربین و یک حسگر جدید در حاشیه بالایی گوشی دیده میشود. با خبرهای بیشتر از دنیای فناوری در تک فاکس با ما همراه باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید