پرونده کمک هوآوی در ساخت شبکه ۳G در کشور کره شمالی

0
29837

پرونده ای که نشان میدهد شرکت هوآوی درساخت شبکه تجاری ۳G در کره شمالی فعالیت داشته است. این مدارک توسط یکی از کارمندان سابق شرکت هوآوی به واشنگتن پست ارسال شده است. و شامل همه قراردادها، دستورهای کاری و مدارکی است که نشان میدهد هوآوی با کمک شرکت فناوری اطلاعات پاندای چین، به مدت ۸ سال روی یک پروژه تجاری کار کرده است. این پروژه شامل ساخت و نگهداری شبکه های ۳G بی سیم بوده است.

شرکت فناوری اطلاعات پاندا به دستور شرکت هوآوی تجهیزات مورد نیاز برای زیرساخت این پروژه را به کشور کره شمالی منتقل میکرده است.

جزئیات این پرونده:

این اطلاعات که در پایگاه داده های جهانی هوآوی قرار گرفته بود توسط یکی از کارمندان سابق این شرکت افشا شده است. این کامند سابق هدف از این کار را منافع عمومی بیان کرده است.

به گزارش سرویس اخبار شرکتها تک فاکس، در این پایگاه داده نام کشورهایی مانند کره جنوبی و سوریه بصورت کد بیان شده بود. به عنوان مثال نام کره شمالی”A9″ ذخیره شده بود.. شرکت هوآوی  پس از انتشار این خبر به مجله ZDNET گفته است که در حال حاضر هیچ گونه فعالیت تجاری ای در کره شمالی ندارد. وی همچنین اضافه کرده است که شرکت هوآوی به تمام قوانین مربوط به کشورهای دیگر و مناطقی که در آنها فعالیت دارد پای بند است . من جمله قوانین صادراتی ،تحریم ها، مقررات سازمان ملل و اتحادیه اروپا…

هوآوی دقیقا چه چیزی را نقض کرده است؟

در مدلهایی از محصولات هوآوی از قطعات آمریکایی استفاده شده است. و این شرکت با صادرات کالای خود به کشور کره ممنوعیت فروش قطعات آمریکایی به کره شمالی را نقض کرده است.

همچنین چندی پیش هوآوی با یک اتهام ده بندی به دزدی اسرار تجاری شرکت T-MOBILE محکوم شده بود. مشکلات پیش آمده ، بسیاری از کشورهای غربی را برآن داشته تا استفاده از تجهیزات هوآوی را در شبکه های ۵G ممنوع کنند. استرالیا و ژاپن نیز قبلا این ممنوعیت را اعلام کرده بودند.علت آن هم دستوراتی است این شرکت از دولت پکن دریافت میکند و صلاحیت قضایی ندارد. در این میان انگلیس هنوز تصمیمی در این باره نگرفته است. اکثر شرکت های مخابراتی انگلیس از تجهیزات هوآوی استفاده میکنند.

در پی بالاگرفتن مشکلات تجاری مابین چین و آمریکا، و اعلام ترامپ مبنی بر ممنوعیت خرید تجهیزات مخابراتی خارجی ، مدیر عامل این شرکت پیش بینی کرده است که درآمد آینده آنها با ۳۰ میلیارد دلار کاهش مواجه خواهد شد. با مشاهده دیگر اخبار تکنولوژی روز همراه ما باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید