ترامپ خواستار ساخت ابزاری برای شناسایی تروریست ها در شبکه های اجتماعی شد

0
2000

پس از وقوع حادثه در منطقه ال پاسو آمریکا، رئیس جمهور این کشور از نهادهای دولتی خواست تا ابزاری بسازند که بتواند تروریست ها را قبل از ارتکاب به جرم از طریق شبکه های اجتماعی شناسایی کند.

ترامپ که خود شبکه اجتماعی توئیتر را برای بیان سخنان تند و جنجالی خود انتخاب کرده است. شبکه های اجتماعی را در افزایش خشم و خشونت مقصر دانست. وی در جدیدترین سخنرانی خود که در مورد تیراندازی های اخیر انجام داده است، خواستار شناسایی عاملان اینگونه حوادث قبل از وقوع شد. همچنین وی از همکاری نهادهای دولتی و شبکه های اجتماعی برای شناسایی حملات بالقوه قبل از ارتکاب خبر داد.

ترامپ گفت: از وزارت دادگستری خواسته ام با همکاری سازمان های ایالتی، آژانس های فدرال و همچنین رسانه های اجتماعی ابزارهایی را برای شناسایی تیراندازها پیش از ارتکاب جنایت توسعه دهند. به نظر میرسد اینترنت ابزاری خطرناک برای افزایش جرم و سوق دادن افکار بیمار به سمت اعمال جنون آمیز است.

ابزارهای شناسایی حملات تروریستی و نقض  حریم خصوصی

به گزارش تک فاکس ،منظور از ابزارهای پیش بینی همان توسعه نرم افزارهایی است که بتواند احتمال انجام حملات تروریستی را بر اساس رفتار کاربران در شبکه های اجتماعی پیش بینی کند. اما ساخت ابزارهای پیش بینی خشونت ، دخالت در حریم خصوصی کاربران را در پی خواهد داشت.

عامل تروریستی دو روز گذشته در دوشهر آمریکا، پیش از اقدام به قتل و زخمی کردن دهها نفر مطالبی جنجالی در سایت ۸Chan علیه مهاجران منتشر کرده بود.

همچنین ترامپ در سخنرانی اش خواستار همکاری بین نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه شد. تا قوانین سخت و محکمی برای مهاجرت تدوین شود. وی از این موضوع استفاده کرده و یکبار دیگر رسانه ها را به انتشار اخبار دروغ متهم کرد و گفت : پوشش خبری باید عادلانه، متعادل و بدون تبعیض باشد در غیر این صورت این مشکلات بدتر خواهد شد.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار و تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید