چه چیزی راندمان کارکنان شرکت گوگل و اپل را بالا برده است؟

0
19557

در دسترس بودن ، همان خواسته مدیران و کارفرمایان امروزی است و حتی مشتریان شما نیز انتظار دارند تا شما همیشه آنلاین باشید تا براحتی به شما دسترسی داشته باشند. اما نکاتی در این میان وجود دارد که باعث افزایش راندمان کاری در شرکت های گوگل و اپل شده است. در زیر به روش هایی اشاره خواهد شد که نه تنها باعث افزایش راندمان کاری است ،بلکه به کلافگی و سردرگمی در زمان کار پایان میدهد.

۱ . نوتیفیکیشن ها را خاموش کنید

چک کردن مدام شبکه های اجتماعی قدرت تمرکز شما را کاهش میدهد. خواندن هر پیام شاید کمتر از ۵ ثانیه طول بکشد ، اما میتواند باعث حواس پرتی شما بشود.

۲ . Multi-Tasking را فراموش کنید.

اندازی گیری میزان دقت و به تبع آن راندمان کاری در Multi-Tasking نشان میدهد که نه تنها تلاش برای انجام چند کار بطور همزمان به نفع شما نیست بلکه میزان کارایی شما را کاهش میدهد. همچنین باعث از دست رفتن زمان نیز خواهد شد.

۳ . بازه های زمانی ۹۰ دقیقه ای

مدیران شرکت های اپل و گوگل معتقدند بهترین زمان برای بهره وری بالاتر استفاده از زمان های کار ۹۰ دقیقه ای است. زمان های طولانی تر کار راندمان را کاهش داده و خستگی و عدم تمرکز را به دنبال دارد.

۴ . کمال گرایی را رها کنید

همیشه کاری را به پایان رسانده و سپس به دنبال کار بعدی باشید. اما توجه کنید که همیشه وقت برای برگشت و ادامه کار قبلی وجود دارد.

۵ .  Break داشته باشید

بسیاری از شرکت ها مکان مناسبی را برای شارژ فکری کارمندان خود در نظر میگیرند. مانند شرکت گوگل تخت‌هایی برای دراز کشیدن یا مانند شرکت سیگنا صندلی‌هایی برای مدیتیشن تهیه کرده اند تا کارمندان به دور از کار ذهن آرامی را تجربه کنند.

۶ . ضرب الاجل تعیین کنید

برای کارهای مختلف Deadline نعیین کنید. بدین ترتیب از فشار فکری برای پایان پروژه ای که در دست دارین خلاص خواهید شد.شاید تعجب کنید که بدین ترتیب چقدر راندمان کاریتان افزایش می یابد.

۷ . محیط کار خود را آراسته کنید

آراسته کردن محیط کار با چیزهایی مثل گل و گیاه ، تصائیر هنری و یا حتی شمع میتواند بهره وری را تا ۱۵ درصد افزایش دهد.

۸ . ورودی ها را مدیریت کنید

جواب دادن به تماس های تلفنی و یا ایمیل ها میتواند باعث کاهش بازدهی شما شود. سعی ساعت خاصی را برای این کار تعیین کنید.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید