لهستان متحد آمریکا علیه هوآوی در تامین امنیت زیرساخت های ۵G

0
2736

کشور لهستان نیز در اتحاد با آمریکا در جنگ علیه شرکت هوآوی شرکت میکند. آمریکا در ادامه فشار به این شرکت توانست لهستان را نیز با خود متحد کند.

به گزارش تک فاکس ، دولت های دو کشور توافق کردند تا صلاحیت تامین کنندگان زیرساخت شبکه ۵G و عدم کنترل آنها توسط دولت های خارجی را مورد ارزیابی قرار دهند. مایک پنس، معاون رییس جمهور آمریکا و متئوز موراویکی، نخست وزیر لهستان در این دیدار تاکید کردند که این دولت ها تلاش های خود را در جهت امنیت نسل آینده شبکه در مقابل اعمال نفوذ انجام دهند.

در این قرار داد نامی از هوآوی و یا شرکت های چینی برده نشده است اما به نظر میرسد آمریکا در تلاش است تا هوآوی را در انجام پروژه های نسل پنجم محدود کند. زیرا شرکت های چینی فعالیت های پررنگی در کشور لهستان دارند. بدین ترتیب هدف از تلاش آمریکا برای متحد کردن لهستان مشخص است.

دولت لهستان درپی اقدام های اخیر آمریکا ، رابطه خود با شرکت های چینی را محدود کرده است. این دولت سال گذشته مدیر مالی هوآوی در این کشور را به جاسوی متهم کرده بود. البته پس از آن مشخص شده بود که این فرد هیچ ارتباطی به اتهامات ندارد.

آمریکا فشارهای زیادی را به متحدان خود برای محدود کردن هوآوی انجام داده است . و بارها این شرکت را به جاسوسی برای دولت پکن متهم کرده است. اما تاکنون کشورهایی نظیر آلمان و انگلستان اقدامی را علیه این شرکت انجام نداده اند. باید دید نتیجه جنگ تجاری بین چین و آمریکا چه نتایج دیگری را برای این شرکت خواهد داشت.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید