تجهیز پیکسل و چند گوشی اندرویدی گوگل به تماس اضطراری خودکار

0
1777

فناوری هوش مصنوعی به کمک پیکسل و چند گوشی اندرویدی دیگر گوگل خواهد آمد. این گوشی ها قرار است از فناوری هوش مصنوعی برای برقراری تماس های اضطراری خودکار استفاده کنند.

تماس های اضطراری زمانی میتوانند برای شخص اثربخش باشند که اپراتوری که با آن تماس گرفته میشود اطلاعات دقیقی از شخص تماس گیرنده دریافت کند. گاهی اوقات به دلیل حادثه و یا مشکلی که برای تماس گیرنده پیش می آید فرد قادر به صحبت کردن نیست. همین امر موجب شده است که گوگل فناوری جدیدی به گوشی های پیکسل و تعدادی دیگر از گوشی های اندروید اضافه کند که بصورت خودکار بتواند چنین اطلاعااتی را منتقل کند.

اپلیکیشن تماس اضطراری گوگل بر روی گوشی های اندرویدی

این اپلیکیشن شامل سه بخش خدمات پزشکی و اورژانس، آتش نشانی و پلیس است. هر کدام از این سه بخش میتواند شمار را به مرکز مورد نظر وصل کند. پس از آن گوگل اطلاعات دقیق تماس گیرنده و نام او را به شخص اپراتور میدهد. همچنین اطلاع میدهد که شخص به هر دلیل قادر به صحبت کردن نیست.

این قابلیت شباهت زیادی به اپلیکیشن استعلام و رزرو گوگل دوپلکس دارد. این فناوری از طریق موقعیت یابی مکانی گوشی، این اطلاعات را بدست می آورد. گوگل در مورد به خطر افتادن حریم خصوصی می گوید: اطلاعاتی که این اپلیکیشن می دهد، فقط اطلاعاتی است که در زمان ضروری به آن نیاز است.

ویژگی های این سیستم:

از دیگر ویژگی این سیستم، کاربرد آن بدون اتصال به دیتا است. و در زمان قطع اتصال نیز به کار خود ادامه میدهد. همچنین این قابلیت فعلا محدود به کاربران ایالات متحده است و در آن منطقه در دسترس است. همچنین ابتدا بر روی گوشی های گوگل منتشر خواهد شد. حتی مدل های گوشی های اندرویدی هم هنوز از طرف گوگل اطلاع رسانی نشده است.

با اخبار تکنولوژی تک فاکس همراه باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید