افزایش تعادل با دم رباتیک

0
2342

دانشمندان ژاپنی موفق به ساخت  فناوری ای شبیه به دم شده اند که با متصل کردن آن به دور کمر، میزان چابکی و تعادل افراد را بیشتر میکند. از این دم رباتیک در بازی ها نیز استفاده خواهد شد. در این مقاله در تک فاکس با ما همراه باشید.

نظریه های مربوط به تکامل انسان نشان میدهد که دم ها در آن زمان وجود داشته اند. و بعد از تکامل انسان بطور کلی ناپدید شده اند. اما اکنون با بررسی های انجام شده، ممکن است دوباره کاربردی باشند. محققان دانشگاه کیو در ژاپن، نمونه مکانیکی یک دم را تولید کرده اند که میتواند در ناحیه کمر به بدن انسان متصل شود. و در حفظ تعادل بسیار موثر باشد. این دم که Arque نام دارد. در یک کنفرانس در لس انجلس آمریکا در زمینه فناوری های نوظهور و رباتیک به نمایش گذاشته شد.

طراحی این دم رباتیک چگونه است؟

این دم مکانیکی به گونه ای طراحی شده که میتواند با هر بدنی منطبق شود. این تنظیمات بر اساس قد و وزن شخص تغییر میکند. بدین ترتیب که برای افراد مختلف تعدادی مهره به آن اضافه یا ازآن کم میشود. از طرفی تمامی قطعات به کار رفته در ساخت این دم رباتیک از نوع سنگین هستند و همین امر باعث میشود تا تعادل شخص در هنگام حمل بار سنگین بیشتر حفظ شود.

از دیگر کاربردهای این دم در بازی است. بدین گونه که در بازی های واقعیت مجازی از آن به عنوان ابزاری برای از بین بردن تعادل بازیکن استفاده شود. این ویژگی در بازی میتواند از لحاظ تئوری سختی یک بازی را بیشتر کند و میزان واقعیت آنرا افزایش دهد. و به افزایش لذت در بازی ها بیانجامد.

Arque از چند ماهیچه مصنوعی تشکیل شده است. که درطول آن و بصورت کشیده قرار دارد. همچنین یک سیستم هوایی تحت فشار در آن تعبیه شده است که از آن برای انبساط و انقباض مهره ها و تولید حرکت استفاده میشود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید