رازهای کشف نشده در انفجار اخیر هسته ای در روسیه

0
2524

ساروف شهری در شمال روسیه که خانه و مکان اصلی اولین آزمایش های سلاح اتمی این کشور  به شمار میرود. دیروز شاهد به خاک سپاری ۵ تن از مهندسین زبده اتمی این کشور بوده است. که در انفجار اخیر هسته ای در این کشور جان باختند. این دانشمندان در آرامگاه مرکزی این شهر به خاک سپرده شدند.

به گزارش تک فاکس، این ۵ تن در یک آزمایش مشکوک اتمی در شمال روسیه جان باختند. این ماجرا تنها به کشته شدن این ۵ دانشمند ختم نمیشود. به نظر میرسد این حادثه ابعاد و زوایای دیگری نیز داشته است که در رسانه ها از آن به چرنوبیل کوچک یاد میکنند.

انفجار موشک بور وستینک چگونه اتفاق افتاده است؟

آنچه که در این میان وجود دارد تلاش این دولت برای همدردی با آسیب دیدگان و قربانیان این حادثه است. دیروز به دستور دولت روسیه پرچم های این کشور در فاصله ۳۷۰ کیلومتری شرق روسیه به حالت نیمه افراشته درآمد. فرضیه ای که در این مورد شکل گرفته است میگوید که انفجار مذکور در زمان آزمون یک موتور موشکی هسته‌ای جدید اتفاق افتاده است. اما ویاچسلاو سولوویف رئیس مؤسسه تحقیقات فیزیک تجربی روسیه این فرضیه را رد کرده و گفت تأکید غربی‌ها روی این نکته که وسیله مورد انتخاب یک موتور راکت بوده، تنها نظر شخصی آنها است. و صحت ندارد. وی در مورد افراد آسیب دیده در این حادثه ناکید کرد که تعداد کشته شده ها همان ۵ نفر هستند که در اثر انفجار یک منبع ایزوتوپی نیرو در ارتباط با یک سیستم محرکه جدید به سمت دریا پرت شده اند.

اظهار نظر ترامپ هم در این مورد جالب توجه هست. رئیس جمهمور فرصت طلب آمریکا نیز پس از این حادثه سیاست ناتو را در پیش گرفته است و گفته که هرگز چنین اتفاقی در کشور آمریکا روی نخواهد داد. زیرا سطح علوم هسته‌ای در امریکا بسیار بالاتر از روسیه است.

در سال ۲۰۱۸ رئیس جمهموری روسیه منطقه ای در شمال روسیه و نزدیک به قطب شمال را برای تست موشکی افتتاح کرده بود. گزارش های ارسالی نشان میدهد که مردم در منطقه سه‌ورد وینسک روسیه که شهری با ۱۸۳ هزار سکنه و در فاصله‌ای نه‌چندان دور تا محل انفجار است ، این انفجار را حس کرده اند و تلاش میکنند تا با خرید مواد در بر دارنده یُد و ایزوتوپ‌های آن، در مقابل تشعشعات مصونیت یابند.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید