ژاپن دیسپلی خود را به اپل می رساند

0
2603

شرکت ژاپن دیسپلی که تولید صفحه نمایش گوشی های آیفون را به عهده دارد ، با بحران مالی روبرو شده است. اما احتمالا اپل تولید پنل‌های OLED خود را باز هم به این شرکت خواهد سپرد.

به گزارش تک فاکس ، شرکت ژاپن دیسپلی با سرمایه گذاری جدید شرکت سرمایه‌گذاری Suwa و با یک ائتلاف از سوی مدیریت Harvest Tech چین و مدیریت Oasis در هنگ‌کنگ ، تحت یک سرمایه گذاری به مبلغ ۸۰ میلیارد ین قرار گرفته است. وینستون لی به عنوان مدیر عامل آینده این شرکت قرار است ساخت پنل‌های OLED را در کارخانه JDI’s Hakusan در استان ایشیکاوا انجام دهد . با تبدیل این مرکز به ساخت OLED ، این شرکت میتواند به سرعت پنل های خود را به بازار عرضه کند .

وینستون لی در این باره می گوید : یک کارخانه تولید کامل OLED در چین تا مرحله‌ای که محصول به خط تولید برسد، سه تا چهار سال طول می‌کشد ، ما نمیتوانیم مشتری خود را مدت ها منتظر بگذاریم. اپل مشتری اصلی این شرکت به شمار میرود. این شرکن ۶۰ درصد از فروش خود در سال ۲۰۱۸ را به شرکت اپل انجام داده است.

سیاست های جدید اپل در سالهای اخیر به سمت استفاده از OLED پیش رفته است و این امر فروش محصولات ژاپن دیسپلی را به خطر انداخته است. البته اپل در سال های گذشته کمک های مالی زیادی به این شرکت کرده است. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۵ کمک مالی ۱٫۵ میلیاردی به این شرکت کمک کرد تا کارخانه ساخت LCD خود را راه اندازی کند. و JDI این مبلغ را در طول زمان به اپل برگرداند.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید