ایجاد کمپین IranRescueBit ، استفاده از رمز ارز ها در کمک به سیل زدگان

0
2061

اعضای اکوسیستم رمز ارز و بلاک چین کشور کمپینی را با نام کمپین IranRescueBit راه اندازی کرده اند تا از طریق آن بتوانند به مناطق سیل زده کمک کنند.رمز ارزها به کمک سیل زدگان کشورمان خواهند آمد. پس از اتفاقات فروردین امسال که بسیاری از هموطنان مان را در ۲۸ استان کشور درگیر سیل و مشکلات پس از آن کرده بود .

به گزارش تک فاکس،”حامد صالحی”  پژوهش‌گر حوزه بلاک‌چین و مدیر کمپین «IranRescueBit» در نشستی که امروز در مورد موضوع ارز رمز برگزار شد، گفت:

به دلیل تحریم های مالی و بانکی بسیاری از کمک های کشورهای جهان به هلال احمر ایران نرسید. به همین دلیل  اکوسیستم رمز ارز ایران کمپین IranRescueBit و سایتی را نیز به همین نام راه اندازی کرده است. تا از این طریق بتواند کمک های مالی افرادی که در خارج از کشور زندگی میکنند را جمع آوری کند.

راه‌های قانونی دریافت کمک‌های انسان دوستانه

نحوه کار، ایجاد کیف پول و واریز وجه بطور کامل در سایت توضیح داده شده است .کافیست وارد سایت شده و یکی از رمزارزها را برای پرداخت انتخاب کنید و سپس با استفاده از QR CODE پرداخت صورت گرفته و ارز رمز به کمپین واریز می‌شود. پس از واریز کلیه وجوه از طریق شرکت های اکس چنج طرف قرارداد تبدیل به ریال شده و به حساب هلال احمر واریز میشود.

مصطفی نقی‌پور، موسس و رییس هیات مدیره آزمایشگاه نوآوری بلاکچین ایران گفت که کمک مالی از طریق رمزارزها ، یک اتفاق شناخته شده در غرب است. ماجرای “ویکی‌لیکس” پناهندگی “جولین آسانژ” در سفارت اکوادور یک نمونه از استفاده بیت‌کوین از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ برای زنده نگه داشتن ویکی‌لیکس بود.زیرا بانک ها حساب ویکی لیکس را مسدود کرده بودند. وی هچنین اضافه کرده است که با مدیران هلال احمر صحبت شده است و هنوز جوابی دریافت نکرده است.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری و تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید