رونمایی ازکارپوشه ملی ایرانیان در دولت الکترونیک

0
2355

کارپوشه ملی ایرانیان ، که با هدف ارتباط بهتر بین دولت و ملت و با تلاش های سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و شرکت ملی پست آغاز به کار کرده است. امروز با هدف اجرای بندهای پروژه دولت الکترونیک رونمایی شد.

امیر نامی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مراسمی که بابت امضای تفاهم نامه با شرکت پست برگزار شده بود، اعلام کرد: هدف از اجرای این طرح، برقراری ارتباط بهتر میان دولت و مردم است.تا مردم بهتر بتواندد اطلاعیه ها، مدارک و تائیدیه های دولتی را به صورت الکترونیک دریافت کنند.

کارپوشه ملی ایرانیان چیست؟

در این پروژه کارپوشه ملی ایرانیان به استفاده از فناوری های استارتاپی و نوآوری تاکید شده است.ناظمی در ادامه گفت : قرار نیست تنها از یک اپلیکیشن دولتی استفاده شود، هدف استفاده از اپلیکیشن های پرکاربرد است تا بتوانند رسانه ارتباطی بین مردم و دولت باشند.

قرار است با کمک این طرح پروتکل های حریم خصوصی ایجاد شوند تا اپلیکیشن ها نقش واسطه میان دولت و مردم را بر عهده گیرند.ارسال اطلاعیه ها با ۴ روش اپلیکیشن، پیام رسان، وب سایت و ایمیل انجام میگیرد. با این ۴ روش سازمان های دولتی میتوانند ابلغیه ها، قبوض خدماتی ، مدارک و سایر خدمات را بصورت قانونی ارسال کنند. هزینه این ارسال صفر است و دولت بابت ارائه این خدمات هزینه ای دریافت نمیکند.اما ممکن است استفاده از بخش خصوصی هزینه ای در بر داشته باشد.

قبلا هم پروژه ای با این مضمون رونمایی شده بود و ناظمی در این مورد افزود: تفاوتی که در شرایط فعلی مشاهده میشود این است که ارپوشه ملی این بار این ارتباط از طریق پست الکترونیک نخواهد بود و ما با در دست داشتن API و سامانه احراز هویت (شاهکار) به پیام رسان ها، میتوانیم کاربران را از طریق اپلیکیشن و سایر سرویس ها به دولت الکترونیک متصل کنیم.

تا بحال ۴۰۰۰ کاربر در فاز آزمایشی کارپوشه ملی ایرانیان از این فناوری استفاده کرده اند. در این طرح راه ارتباطی با توجه به نوع اپلیکیشن ها متفاوت بوده و همه افراد در هر سطح سواد دیجیتالی میتوانند از آن استفاده کنند.

با اخبار تکنولوژی تک فاکس همراه باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید