پست های جعلی در اینستاگرام شناسایی می شوند

0
1991

فیسبوک در اقدامی جدید شناسایی پست های جعلی در اینستاگرام را امکان پذیر کرده است. بدین ترتیب کاربران میتوانند پست های جعلی را گزارش دهند. تا بحال این کار تنها برای اکانت های جعلی امکان پذیر بوده است.

به گزارش تک فاکس ،این امکان اکنون در ایالت متحده امریکا فعال شده است و فیسبوک قرار است آن را برای کلیه کاربران اینستاگرام تا آخر آگوست فعال کند.

نحوه کار به اینصورت است که در منوی اینستاگرام گزینه False information اضافه خواهد شد. که از طریق آن میتوان پست های جعلی را گزارش داده و در لیست بررسی قرار داد. اینستاگرام نیز با توجه به وجود اکانت، زمان ارسال پست و گزینه های دیگر آن را بررسی میکند و درست یا نادرست بودن آن را تشخیص می دهد. چنانچه این پست جعلی تشخیص داده شود، حذف نخواهد شد اما دیگر در رده های هشتگ مربوط به خود قرار نخواهد گرفت. همچنین در صفحه اصلی نیز نمایش داده نخواهد شد.

هدف از این اقدام اینستاگرام کاهش دروغ و شایعه پراکنی است. مدیران فیسبوک با انتقادهای زیادی مواجه بوده اند.منتقدین میگویند که اطلاعات غلط در تمامی زمینه های سیاسی و اجتماعی و حتی پزشکی در اینستاگرام منتشر میشود که موجب سردرگمی کاربران است. بدون اینکه هیچ نظارتی بر آنها شود.

قرار است این قابلیت به هوش مصنوعی فیسبوک نیز آموزش داده شود. البته این ویژگی ممکن است در کوتاه مدت پاسخ مناسبی دریافت نکند. اما میتواند درآینده کاربرد داشته باشد.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید