کمک گیری از فناوری حسگر بیومتریک در افزایش کیفیت خواب

0
3616

به تازگی دانشمندان با استفاده از حسگر بیومتریک RESPIO خواب شبانه را رصد میکنند. بدین ترتیب اختلالات در خواب مانند کم خوابی و بی خوابی شناسایی و برطرف خواهد شد.

به گزارش تک فاکس،حسگر بیومتریک RESPIO با اندازه گیری میزان تنفس و محیط خواب به کاربرانش کمک میکند تا کیفیت خواب خود را بهبود بخشند. این گجت پوشیدنی فناوری جدیدی است که برای کمک به کسانی که از مشکلات خواب رنج می برند طراحی شده است. تاریخچه ظهور این فناوری به قبل تر بر میگردد. اما استفاده از آن برای کاربران همیشه با مشکل مواجه بوده است. کاربران استفاده از آن را ابزاری تهاجمی می نامیدند.

نسخه جدید این حسگر بصورتی است که روی تشک تخت پهن میشود و با استفاده از حسگرهای هوشمند کار رصد را انجام میدهد. شروع کار این حسگر زمانیست که قفسه سینه کاربر به آن برخورد کند.

نحوه کارکرد حسگر بیومتریک

این حسگر در طول خواب تنفس کاربر را اندازه‌گیری کرده و داده هایی از زمان به خواب رفتن، ورود به مرحله خواب عمیق و اختلالاتی از جمله خروپف، بدخوابی و بیخوابی ها را تهیه کرده و همراه با بررسی و آنالیز آنها از طریق بلوتوث به تلفن همراه کاربران با سیستم عامل‌های (IOS، Android) ارسال می‌کند.

این داده ها به کاربر کمک میکنند تا در هر چه بهتر شدن خواب خود بکوشند. این فناوری بصورت لحظه ای کاربر را در جریان داده های ثبت شده و نمودارها قرار میدهد. در طی ۲ هفته کلیه اطلاعات ثبت و نتایج آن بصورت ثبت نمره‌ای متفاوت از کیفیت خواب، خوابی بهتر و باکیفیت‌تربه اطلاع کاربر میرسد. علاوه بر کیفیت خواب عوامل محیطی مانند دما و رطوبت اتاق خواب نیز اندزه گیری شده و به کاربر بابت هر گونه مشکل هشدار داده میشود.

قرار است این حسگر هوشمند RESPIO تا اکتبر ۲۰۱۹ در بازارهای جهانی عرضه و در اختیار عموم قرار گیرد.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه فناوری مراجعه کنید.

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید