کنایه های گوگل به مایکروسافت در جریان جنگ رقابت

0
2275

این دو غول فناوری جهان در جریان رقابت های تبلیغاتی یک بار دیگر به سراغ یکدیگر رفتند. این بار جنگ لفظی در جریان یک تبلیغ و تشبیه ویندوز ۱۰ به یک ماشین از کار افتاده شکل گرفت. شرکت گوگل در تبلیغ کروم بوک خود ، ویندوز ۱۰ را به یک اتومبیل فرسوده تشبیه کرده است.

بیل نای ، کمدین آمریکایی طی یک تبلیغات تلویزیونی ، که در آن از یک اتومبیل تصادفی استفاده شده است تلاش میکند تا آن را با یک کروم بوک عوض کند. داستان ویندوز ۱۰ از آنجایی شروع میشود که روی پلاک این ماشین کلمه WNDWS به شکلی درج شده که یادآور کلمه WINDOWS است. ماشین به حدی کهنه بنظر میرسد که نمیتوان آن را تعمیر کرد. “نای” در قسمتی از آگهی خطاب به اتومبیل خود در این باره میگوید: “ما ماجراهای زیادی با هم گذروندیم”

پیغام این تبلیغ فقط یک چیز میتواند باشد

در تحلیل تک فاکس در مورد این موضوع آمده است: پیغام این تبلیغ فقط یک چیز میتواند باشد. اینکه ویندوز یک سیستم عامل قدیمی محسوب میشود و مشکلات فراوانی را بهمراه دارد که قابل حل نیست.مایکروسافت تلاش های بسیاری در این زمینه انجام داده است. اما کروم بوک یک لپ تاپ حرفه ای بهمراه یک سیستم عامل به روز است که مشکلات ویندوز را ندارد. البته بنظر میرسد سیستم عامل جدید گوگل به نام کروم OS نیز بی نقص است و قابلیت های جدید از جمله پشتیبانی از برنامه های اندروید و لینوکس که به آن افزوده شده آن را به رقیبی برای ویندوز مبدل کرده است. این سیستم عامل ممکن است در آینده به فرمانروایی مایکروسافت پایان دهد.

مایکروسافت نیز اخیرا تلاش های زیادی کرده تا ویندوز ۱۰ را به یک سیستم عامل بی نقص تبدیل کند. اما آنچه که بوضوح مشخص است عیب هایی است که هنوز برطرف نشده است.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه فناوری و تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید