شناسایی احساس در فناوری تشخیص چهره آمازون

0
3897

آمازون ادعا میکند فناوری جدید تشخیص چهره ، میتواند احساس را تشخیص دهد. پس از هزینه های هنگفت شرکت آمازون در زمینه هوش مصنوعی ، به نظر میرسد این شرکت گوی رقابت را از رقبای خود ربوده است. و فناوری های وابسته به هوش مصنوعی در این شرکت رو به پیشرفت است.

به گزارش تک فاکس، این شرکت در فناوری جدید تشخیص چهره خود مدعی شده است که میتواند ترس را تشخیص دهد. نرم افزار تشخیص چهره این شرکت که Recognition نام دارد شامل قسمت های مختلفی است که میتواند چهره های درون عکس و فیلم را تجزیه و تحلیل کند. این نرم افزار از زیر مجموعه سرویس های آمازون در زیرساخت ابری Amazon Web Services است.

این ادعای آمازون که همان تشخیص احساس در چهره است ، ادعای بزرگی است که قسمتی از پیشرفت این شرکت محسوب میشود. آمازون مدعی است که تشخیص حالات در سیستم خود را بهبود بخشیده و اکنون این برنامه علاوه بر تشخیص جنسیت میتواند هفت حالت روحی در تصویر شخص مانند شاد، غمگین، عصبانی، شگفت‌زده، متنفر، آرام و سرگردان را تشخیص دهد.

این برنامه چند روز گذشته بروز رسانی شد و به گفته محققان این شرکت، دلیل آن هم افزایش برخی ویژگی ها در تشخیص محتوای خشونت آمیز و توهین آمیز شرح داده شده است. تشخیص مواردی همچون خون، زخم، سلاح، آسیب به خود، جسد و موارد توهین‌آمیز جنسی هم به نرم افزار اضافه شد.

مشکلات توسعه فناوری تشخیص چهره از نظر فعالان حقوق بشر

اگر چه فناوری تشخیص چهره این شرکت توسعه فراوانی نسبت به گذشته داشته است. اما باید در نظر داشت که یک سیتم یادگیری ماشینی تنها زمانی میتواند کارکرد خوبی داشته باشد که داده های خوبی به آن منتقل شود.  فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی ، انتقادهای زیادی را تا کنون بهمراه داشته است. به عنوان مثال سیستم تشخیص چهره این شرکت چهره ۲۸ عضو کنگره آمریکا را با مجرمان امنیتی اشتباه گرفت.

مشکلات اخلاقی فناوری تشخیص چهره آمازون

انتقادها بر نرم افزار Recognition زمانی بالا گرفت که شرکت آمازون این نرم افزارها را در جهت کمک به سازمانها معرفی کرده بود. از طرفی استفاده از این نرم افزار نگرانی در مورد نظارت عمومی و سوء استفاده از آن را افزایش داده است. ه‌عنوان مثال نیروهای پلیس در دپارتمان منطقه‌ی اورگان درباره‌ی استفاده از سیستم‌ تشخیص چهره گفت: ما تنها به عکسها و تصاویری که از دفتر مرکزی ارسال میشود دسترسی داریم. اما ممکن است این تصور ایحاد شود که پلیس تمامی فیلم ها و عکس ها را بررسی میکند و حالت نظارتی بر مردم دارد. اما شرکت آماژون این ادعا ها را رد کرده است و گفته هیچ همکاری ای بین این شرکت و اداره‌ی اعمال مهاجرت و گمرک ایالات متحده  و یا هر اداره دولتی دیگری وجود ندارد.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید