ماه ژوئیه سال ۲۰۱۹ به عنوان گرم ترین ماه درتاریخ کره زمین

0
2043

داده های هواشناسی در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۹ نشان میدهد که این ماه عنوان گرم ترین ماه در تاریخ کره زمین را به خود اختصاص داده است. قبل از این، ماه ژوئیه در سال ۲۰۱۶ چنین دمایی برای کره زمین ثبت شده بود.

داده هایی که توسط سازمان جهانی هواشناسی WMO در طول این ماه ثبت کرده ،  ماه ژوئیه را به عنوان گرمترین زمان برای زمین نشان میدهد. این سازمان که پس از انتشار این خبر ، کارشناسان انقلاب صنعتی را مسئول این رویداد میداند. اضافه کرده است که ژوئیه سال ۲۰۱۹ حدود ۱٫۲ درجه دمای بیشتری نسبت به قبل از انقلاب صنعتی دارد.

عامل اصلی گرمایش زمین

عامل اصلی این افزایش دما را در وهله اول ، باید گاز دی اکسید کربن دانست. این گاز از زمان پیدایش انسان در روی زمین مدام در حال افزایش بوده است. مجله Nature در گزارشی اعلام کرده است که تنها با ساخت نیروگاههای جدید و استفاده بهینه از نیروگاههای فسیلی فعلی، حدود دو سوم دی اکسید کربن لازم برای گرم شدن تنها دو درجه سلسیوس زمین فراهم میشود.

سرعت زمین در گرم شدن به بیشترین حد خود رسیده است. پیش از این، سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به عنوان گرم ترین سالهای زمین توسط ناسا نام گذاری شده بودند. حتی ماه مه گذشته نیز عنوان چهارم گرمترین ماه مه را کسب کرده بود.

پس از ابراز نگرانی از جانب مقامات بلند پایه،  آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در این باره گفت: سال ۲۰۱۵ الی۲۰۱۹ به عنوان گرم ترین سالهای زمین اعلام شده است. و این روند یک آسیب برگشت ناپذیر تلقی میشود. و تلاش های انجام شده جهت کاهش آن برای نجات جان انسانها ضروریست. ما باید در این مسابقه پیروز شویم. و توانایی آن را نیز داریم.

از پیامد های گرم تر شدن زمین ، نیاز بیشتر به سیستم تهوبه خواهد بود. که اگر تامین نشود در چرخه ای معیوب گرفتار خواهیم شد.

با اخبار فناوری و تکنولوژی با تک فاکس همراه باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید