دولت چین از ارزهای دیجیتال خود رونمایی کرد

0
2661

دولت چین تاکنون روی خوشی به ارزهای دیجیتال نشان نداده بود. اما اکنون به نظر میرسد از تولید ارزهای دیجیتال چینی کاملا مسرور هستند. رئیس بانک ملی خلق چین از آماده سازی رمز ارزهای این کشور خبر داده است.

مو چانگ‌چون، معاون بخش پرداخت بانک خلق چین، اعلام کرده است که این کشور پس از ۵ سال توانسته است ارز دیجیتال خود را تولید کند. این ارزهای دیجیتال اکنون موجود است ولی رمز ارزهای کنونی را دنبال نمیکند و ساختاری پیچیده تر دارد.

این ارزهای دیجیتال قرار است با تکیه بر بانک خلق چین و سایر بانک های این کشور از عهده اقتصاد وسیع و جمعیت عظیم این کشور برآید. همچنین چانگ چو اضافه کرده است که بانک خلق چین کلیه منابع ، استعدادها و کسب و کارهای مربوط به ارز دیجیتال را با آغوش باز پذیرفته است.

ارزهای دیجیتال چینی فراتر از سیستم بلاک چین

امروزه بلاک چین پایه رمز ارزها را تشکیل میدهد. ارزهای دیجیتال چینی نیز از معماری بلاک چین تبعیت میکند. اما این مقام چینی میگوید که ارزهای دیجیتال تولید شده در این کشور به طور کامل به بلاک چین وابسته نیست. زیرا براساس ادعای چانگ‌چون، بلاک‌چین توان عملیاتی لازم برای تراکنش‌های جزئی را ارائه نمی‌ دهد.

زمان دقیق آماده سازی این ارزها مشخص نشده است. اما آنچه که مشخص است انگیزه بالای این کشور برای عرضه هر چه زودتر این فرمت پولی جدید است. اخیرا در این کشور به دلیل تبدیل پول معمولی به رمز ارز شاهد اختلال های اقتصادی توسط دلالان بودند که امیدوارند این اقدام جدید باعث ثبات در این بازار شود.

دولت چین در راستای استقلال در فناوری تلاش های زیادی را انجام داده است که تولید ارز دیجیتال تحت کنترل خود یکی دیگر از قدم های این دولت در این زمینه است.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید