آئین نامه های دولتی باعث فرار ماینرها و خروج سرمایه از کشور خواهد شد

0
2313

به تازگی آئین نامه های جدیدی توسط دولت در مورد رمزارزها و استفاده از رمزارز توسط دولت به تصویب رسدند که انتقادات بسیاری از جمله ماینرها را بهمراه داشته است. انجمن بلاکچین ایران اعلام کرده که قصد دارد با وزارت صمت و نیرو وارد مذاکره شود تا این آيین نامه دستخوش تغییراتی شود. اما مشکلات و شکایات موجود دقیقا چیست؟

اما باز این هم مشکلی نیست. این آئین نامه مشکلات فراوانی دارد. مثلا معافیت مالیاتی نیازمند قانون است. و هیات دولت نمی‌تواند معافیت مالی را تعیین و تکلیف کند. تعرفه برق هم به گونه ای نرخ گذاری شده که سرمایه گذار به هیچ وجه حاضر به سرمایه گذاری در این بخش نیست.

به گزارش تک فاکس، ماینرها در حال حاضر و با توجه به قیمت برق ۶ تا ۸ سنتی ، تمایل به کار در کشورهای دیگری نظیر گرجستان، ارمنستان، قزاقستان نشان داده‌اند و این تمایل و مهاجرت یعنی از دست دادن سرمایه ملی. در کشورهای دیگر هم قیمت برق حدود ۳ سنت قیمت گذاری شده و هم معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده و به همین دلیل آنها خواهان جذب ماینرهای ایرانی هستند.

رییس هیات مدیره انجمن بلاک‌چین ایران معتقد است قیمت گذاری ها باید در بورس انرژی انجام گیرد. و سرمایه گذار باید تصمیم بگیرد که از کدام منبع انرژی استفاده کند. ما هنوز بعد از ۴۰ سال گازهای بی‌استفاده‌ای را می‌سوزانیم که می‌توانند در اینجا تبدیل به ارز شوند.

ماینرها سرمایه های کشور هستند

در حال حاضر فعالان رمز ارزها با سرمایه ۲۵۰۰ میلیارد تومانی در کشور در حال فعالیت هستند که اینگونه اقدامات دولت باعث نابودی آنها خواهد شد. و ایران به صادر کننده ماینر تبدیل شده است. محمدی از اقدامات این انجمن خبر داد و گفت: فعلا در حال رایزنی با وزارت صمت و نیرو هستیم تا با گفتمان موضوع حل شود.» او همچنین به این پرسش که رویکرد وزارت صمت و نیرو و دلیلشان برای این نحوه قیمت‌گذاری چیست.

سهیل نیکزاد عضو هیئت مدیره انجمن بلاک چین نیز اضافه کرده است : دولت این محدودیت‌ها را ایجاد می‌کند تا به نوعی به فعالان رمز ارز در کشور اعلام کند که ماینینگ ممنوع است و سپس این فعالیت‌ها از طریق دیگر و با نرخ‌های پایین‌تری به دست عده‌ای خاص بیفتد.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید