افزایش عمر باتری در نسل جدید سرفیس بوک مایکروسافت

0
27185

سرفیس بوک مایکروسافت به عنوان یک لپ تاپ حرفه ای توجه علاقمندان بسیاری را به خود جلب کرده است. بطوری که شرکت مایکروسافت را بر آن داشته تا سرفیس بوک های نسل جدید را با نقایص کمتری روانه بازار کند. یکی از برنامه های آینده این شرکت افزایش راندمان باتری و نوع شارژ آن در این نوع تبلت هاست. در این مقاله در تک فاکس سعی داریم تا راهبرد این شرکت برای حل این مسئله و معرفی یک مدار الکتریکی جدید را بررسی کنیم.

استفاده از چند باتری جهت افزایش میزان شارژدهی

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تک فاکس به نقل از mspoweruser، یکی از روش های میزان شارژدهی باتری استفاده از چند باتری و اتصال آنها بصورت موازی به یکدیگر است. بطوریکه هم در میزان شارژ باتری و هم در میزان شارژشدن آن موثر است. اینگونه اتصال باتری ها علاوه بر مزیت گفته شده میتواند معایبی هم داشته باشد. و ممکن است طول عمر باتری را کاهش دهد. ویا با اتصال آنها بصورت سری میتوان ولتاژ را ثابت نگه داشت و مقدار شارژ را افزایش داد. بطور کلی تغییرات در مدت زمان شارژ باتری و سرعت شارژ شدن آن با توجه به نوع باتری میتواند باعث ایجاد مشکلات جدی برای باتری شما شود.

سرفیس بوک - مایکروسافت - شارژ - باتری

برای رفع این مشکل میتوان از باتری های با نوع شارژ متفاوت استفاده کرد. این نوع باتری ها را از هم جدا میکنند تا در تماس نباشند. زیرا در صورت اتصال آنها بصورت متوالی، زمان زیادی طول میکشد تا باتری ها شارژ شوند. و در صورت شارژ ناموفق، یکی از باتری ها از شارژ دیگری استفاده میکند. و اگر آنها را بصورت موازی متصل کنیم . تعادل شارژ آنها به هم میخورد و باتری ها در وضعیت نامناسبی قرار میگیرند.

استفاده از چند باتری برای افزایش شارژ علاوه بر نکات گفته شده، در دشارژ شدن هم میتوانند مشکلاتی داشته باشند. از آنجاییکه این باتری ها ویژگی های شارژ متفاوتی را دارا هستند، پس از استفاده و دشارژ شدن هم در وضعیت یکسانی قرار نخواهند گرفت. و همین مسئله مشکل دیگری را ایجاد میکند. و آن انتقال شارژ از یکی به دیگری است. زمانی که دو باتری با شارژهای مختلف به هم متصل شوند، باتری با شارژ کمتر از باتری با شارژ بیشتر استفاده میکند تا خود را شارژ کند. عوامل متعددی همچون مقاومت داخلی هر یک از آنها و همچنین افزایش مقاومت بین دو باتری و جریان ایجاد شده باعث خرابی پیش از موعد باتری دوم میشود.

راه حل مایکروسافت در شارژ باتری

روشی که مایکروسافت قرار است در سری جدید سرفیس بوک خود ارائه کند. بسیاری از این مشکلات را حل کرده است. در این روش با کنترل جریان ما بین دو باتری شارژدهی بطور فزاینده ای بهبود می یابد . همچنین دشارژ شدن در زمان کمتر و کندتر انجام میشود. استفاده از یک دستگاه کنترل جریان که مقاومت متغیری را در مسیر بین شارژر و باتری اول قرار می دهد، سرعت شارژ را با استفاده از اطلاعات دریافتی از باتری اول تنظیم کرده و بر اساس آن مقاومت متغیر نیز تنظیم میشود. همین امر سبب مییشود تا باتری اول با سرعت مناسب تری شارژ شود. منتظر خبرهای بعدی ما باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید