شکایت از اپل به دلیل جلوگیری مخفیانه از کارکرد آیفون های قدیمی

0
1923

با اخبار به روز در دنیای علم و تکنولوژی با تک فاکس همراه باشید.

یک گروه از مشتریان قدیمی اپل ، از این شرکت بابت جلوگیری مخفیانه از کارکرد آیفون های قدیمی شکایت کردند.این گروه ۱۸ نفره مدعی شده اند که اپل بزرگترین موارد کلاه برداری را از مشتری انجام داده که صدها میلیون موبایل در سرتاسر جهان تحت تاثیر آن قرار گرفته اند.

شکایت از اپل به دلیل جلوگیری مخفیانه از کارکرد آیفون های قدیمی

این گروه که دادخواست خود را به دادگاه فدرال منطقه شمالی کالیفرنیا اعلام کرده اند، از این شرکت بابت جلوگیری مخفیانه از کارکرد آیفون های قدیمی شکایت کردند.

این گروه اعلام کردند که اپل بطور عمدی باعث کندی این دستگاهها شده که در آینده به سود ناشی از فروش محصول جدید بیانجامد.

در قسمتی از دادخواست آمده: امضا کنندگان هیچ انگیزه ای بابت فعالیت های اپل در مورد آیفون های قدیمی نمی بینند. به جز “پول”.در حالیکه اپل قبلا  هرگونه دستکاری برای کاهش عمر دستگاههای خود را تکذیب کرده بود و گفته بود: ما هرگز چنین کاری نکرده و نخواهیم کرد.هدف این شرکت ساختن آیفون های با عمر حداکثری بوده است.

این اولین شکایت از شرکت اپل محسوب نمیشود. تا کنون ۶۰ شکایت مشابه ثبت شده است و اولین آن در سال ۲۰۱۷ بوده است. زمانیکه اپل اعلام کرده بود از طریق به کارگیری مواد خاص شیمیایی در باتری گوشی ها برای جلوگیری از خاموش شدن آنها، طول عمر آنها را کنترل میکند.

اپل سیستم کنترل عملکرد را برای اولین بار در IOS نسخه ۱۰٫۲٫۱ معرفی کرد و دیگر اشاره ای به این موضوع نکرد. پس از چندی جان پول موسس پرایمت لبز (Primate Labs) اعلام کرد که برخی از آیفون های ۶ و ۷ پس از بروزرسانی، امتیازهای پائینی در عملکرد در بنجمارک های این شرکت کسب کرده است.

اپل در سال ۲۰۱۷ بابت این موضوع عذرخواهی کرده و تا سال ۲۰۱۸ هزینه های مربوط به تعویض باتری را به ۲۹ دلار کاهش داد. البته در نسخه ۱۱٫۳ IOS وضعیت سلامت باتری و قابلیت های آن برای کاربر قابل مشاهده شد و سیستم کنترل عملکرد غیرفعال شد. و یا بعد از فعال شدن کاربر میتواند آنرا غیرفعال کند.

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید