ضبط مکالمات صوتی کاربران توسط دستیارصوتی اپل

0
1861

فناوری دستیار صوتی، تکنولوژی محبوبی که امروزه به ابزاری کاربردی تبدیل شده است. فناوری ای که کاربرد آن برای کاربران هم پرفایده و هم نگران کننده است. بسیاری از این فناوری به عنوان ناقض حریم خصوصی و امنیت نام برده اند. سیری، دستیار صوتی اپل ، اخیرا به نقض حریم خصوصی کاربران متهم شده است.

دستیار صوتی اپل
دستیار صوتی اپل

یکی از کارمندان بخش به روزنامه گاردین گفته است : سیری پس از فعال شدن ، بصورت خودکار صدای محیط را ضبط میکند. همچنین یک منبع مطلع در این زمینه فاش کرده است که این دستیار صوتی در مواردی همانند زمان استفاده از اپل واچ فعال میشود. این دستیار صوتی که قرار بود فقط با hey siri فعال شود، اکنون در مواردی همچون صداهای مشابه و گاها صدای باز و بسته کردن صدای زیپ کیف نیز فعال میشود.

همان منبع آگاه در این زمینه توضیحات بیشتری داده است: کارمندان این بخش با هدف بررسی سیری و توسعه آن، مکالمات آنرا شنود میکنند. نمونه های زیادی از مکالمات افراد در محیط کار و یا مکالمات خصوصی زوج ها وجود دارند. همچنین اطلاعاتی مانند حساب کاربری و … نیز ممکن است به حالت ضبط شده وجود داشته باشند.

پاسخ اپل در مواجهه با  اتهام دستیار صوتی

اپل در این باره توضیحاتی داده است. و الزاماتی را برای کارمندان این بخش برای محافظت از اطلاعات ضبط شده کاربران مقرر کرده است. پیش از این شرکت های گوگل و آمازون نیز مانند اپل با این اتهام مواجه شده بودند. این اتهام از طرف کارمندان این شرکت ها و یا بعد از اشتباهات پیش آمده در دسترسی آزاد به اطلاعات شخصی بوجود آمده بود. اپل برای استخدام کارمندان خود در بخش های دستیاران صوتی ، سیاست های شرکت های گوگل و آمازون را در پیش گرفته است.

بعد از مشکلات پیش آمده برای شرکتاپل و همچنین اتهاماتی که از طرف سناتور آمریکا مطرح شد، آمازون مجبور به تغییر قوانین داخلی خود شده است. همچنین مواردی از ضبط مکالمات در گوگل مانند مکالمات بین والدین و فرزندان و اطلاعات شخصی آنها و حتی یک مورد آزار و اذیت جنسی بذون اطلاع کاربران ضبط شده که از طریق یکی از کارمندان گوگل فاش شده است.

با اخبار علم و تکنولوژی تک فاکس همراه باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید