ساخت سخت افزار مانند گوشی توسط فیسبوک به صورت مخفیانه

0
2078

آنچه این روزها به گوش میرسد ساخت سخت افزار نظیر گوشی و تبلت توسط شرکت فیسبوک است. بسیاری از شرکت هایی که زمان زیادی در تولید نرم افزار فعالیت داشته اند اکنون به ساخت سخت افزار روی آورده اند. فیسبوک یکی از آن شرکت هاست. با این مقاله در تک فاکس همراه باشید.

شرکت اپل با ساخت گوشی های آیفون و گوگل با ساخت گوشی های پیکسل سود سرشاری را نصیب خود کرده اند. و اکنون این شرکت با راه اندازی واحد سخت افزار در چند سال اخیر آن هم بصورت مخفیانه ، فعالیت خود در این زمینه را افزایش داده است.

این واحد سخت افزار که در یک ساختمان اداری که به ساختمان ۸ معروف است، قرار دارد. فیسبوک در این مکان فعالیت هایی برای ساخت گوشی و تبلت انجام میدهد. تا بتواند از این طریق با شرکت هایی نظیر آمازون و گوگل رقابت کند.

این ساختمان از آنجایی مورد توجه قرار گرفته بود که فیسبوک قبلا هم در این مکان اقدام به ساخت محصولاتی بصورت مخفیانه کرده بود. از جمله این محصولات میتوان به دستگاهی اشاره کرد که میتوانست محتویات ذهن انسان را تایپ کند. همچنین قبلا یک ابزار خاص ویدئو کنفرانس هم در این ساختمان ساخته شده بود.

مشخصات ساخت سخت افزار توسط فیسبوک

این واحد سخت افزاری در سال ۲۰۱۵ دائر شد و توسط رجینا دوگان کارمند سابق شرکت گوگل و آزمایشگاه دارپای وزارت دفاع آمریکا راه اندازی شد .  در سال ۲۰۱۸ کلیه فعالیت های این مرکز نادیده گرفته میشد. بطوری که به حاشیه رفته بود. اما به نظر میرسد فعالیت های آن در سال اخیر جدی تر از قبل دنبال میشود.

گزارش ها نشان میدهد فیسبوک علاقه به تولید دستیارهای هوشمند خانگی مانند بلندگوهای اکوی آمازون دارد. و ممکن است در کنار گوشی و تبلت دست به تولید آن نیز بزند. از طرفی تولید سیستم های ویدئو چت بزرگ و در ابعاد تلویزیون و محصولات مبتنی بر واقعیت افزوده نیز در دستور کار فیسبوک قرار دارد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید