وسترن دیجیتال از حافظه جدید SSD 30.72TB خود رونمایی کرد

0
2013

شرکت وسترن دیجیتال که به عنوان یک کمپانی برتر در زمینه هارددیسک در جهان شناخته شده است از حافظه جدید SSD خود رونمایی کرد. این حافظه های سازمانی که Ultrastar DC SN640 نام دارند، از قطعات توسعه یافته این شرکت بهره برده و در سه فرم فکتور EDSFF E1.L، U.2 و M.2-22110 و با ظرفیتی بیش از ۳۰.۷۲ ترابایت معرفی شده‌اند.

به گزارش تک فاکس، شرکت وسترن دیجیتال این حافظه ها را از کنترلرهای توسعه داده شده ساخته و BBICS4  ۹۶ ۳D TLC NAND لایه‌ای‌ در آن بکار برده است. همچنین این شرکت ساخت این SSD ها را بر حسب نیاز کسب و کارهای مرتبط همچون سرورهای SQL، MySQL، VMware vSAN، دسکتاپ‌های مجازی و…عرضه کرده است.

ویژگی های حافظه جدید وسترن دیجیتال

از ویژگی های دیگر این حافظه های جدید میتوان به سیستم حفاظت دربرابر قطع برق، رمزنگاری داده‌ای AES-256، حذف سریع ایمن، دانلود فرمورهای امضادار و دیگر فناوری‌ها اشاره کرد. حافظه‌های SSD سری Ultrastar DC SN640 در سه فرم فکتور تهیه شده که هرکدام برای هدف خاصی کاربر دارد.

به عنوان مثال این کمپانی فرم‌فکتور EDSFF E1.L با ظرفیت بیش از ۳۰.۷۲ ترابایت حافظه خواندنی تصادفی و با سرعت ۷۲۰ هزار IOSP را برای کسانی که به قدرت و ظرفیت بالا نیاز دارند پیشنهاد میدهد. همچنین فرم‌فکتور U.2 را برای سرورهای بلید (Blade) و نیز فرم‌فکتور M.2-22110 برای محیط‌های OCP و محیط هایی که مشکل کمبود فضا دارند، در نظر گرفته شده است.در این میان، از نظر قدرت پردازش، اولترااستار DC SN640 در فرم‌فکتور U.2 با ۶.۴ ترابایت ظرفیت، سرعت خواندن مدوام معادل با ۳.۲ گیگابایت در ثانیه و سرعت نوشتن مداوم ۲.۱۴ گیگابایت در ثانیه پیشتاز است.گفتنی است این محصول هم اکنون برای مشتریان شرکت قابل دسترسی است و در سال آینده بطور کامل روانه بازار خواهد شد.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری و تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید