افزایش تعرفه کالاهای چینی برابر با کاهش توان اپل برای رقابت

0
3346

“تیم کوک ” مدیر اپل پس از ملاقات با ترامپ توانست او را راضی کند تا روی قوانین مربوط به تعرفه کالاهای چینی تغییر عقیده دهد. زیرا تعرفه روی کالاهای چینی توان اپل را برای رقابت با رقیب دیرینه خود سامسونگ کاهش میدهد.

به گزارش تک فاکس، اخیرا مدیر اپل برای چندمین بار با ترامپ دیدار کرده است.البته آنها بارها بابت مسائل گوناگون با هم گفتگو کرده اند. دیدار اخیر که در باشگاه گلف “بدمینستر” ایالت نیوجرسی برگزار شد به صحبت درباره جنگ تجاری با چین و عواقب آن پرداخته شد. در این دیدار مدیر اپل مشکلات اخیر شرکت اپل در این رقابت تجاری را شرح داده و گفته است: رقیب اصلی ما سامسونگ از تمامی این تعرفه ها مصون است. دلیل معافیت سامسونگ این است که بخش وسیعی از کارخانه های آن در کره جنوبی و ویتنام واقع شده و به همین خاطر چندان تحت تاثیر جنگ تجاری بین چین و آمریکا قرار ندارد. اپل هم برای فرار از تبعات این تعرفه ها به فکر انتقال خطوط تولید خود به کشورهای دیگر است. زیرا توان اپل در مقابل سامسونگ رو به کاهش است.

اعتراف ترامپ به وضع تعرفه کالاهای چینی

ترامپ پس از این دیدار به خبرنگاران گفته است : زمانی که رقیب اپل این تعرفه را پرداخت نمیکند پرداخت این هزینه ها برای اپل سخت خواهد شد. صحبت های تیم کوک کاملا منطقی و حساب شده بود. او مرا قانع کرده است و در مورد این تعرفه ها فکر خواهم کرد. شرکت اپل سرمایه گذاری های هنگفتی در آمریکا انجام داده است و میزان ایجاد شغل از طریق این شرکت به ۲٫۴ میلیون میرسد.

مقر اصلی شرکت اپل در چین قرار دارد.بدین ترتیب کلیه محصولات آن شامل تعرفه ۱۰ درصدی خواهد شد. البته پرداخت تعرفه برای محصولاتی مانند رای آیفون، آیپد و مک بوک از ۲۴ آذرماه شروع می شود.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری و تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید