سفارش دستگاه های استخراج ارز دیجیتال توسط وزارت صنعت و معدن

0
2698

دولت گام دوم در صنعت ماینینگ را برداشته است . پس از موافقت دولت در استخراج ارزهای دیجیتالی ، گمرک از سفارش دستگاه های استخراج ارز دیجیتال توسط وزارت صنعت و معدن خبر دارد. و خاطر نشان کرد که این دستگاه ها دارای کد گمرکی ۸۴۷۱۹۱ بوده و از این به بعد این کالا نیز مانند سایر کالاها مراحل قانونی ترخیص را طی کند.

گام دوم صنعت ماینینگ

به نظر میرسد این صنعت به زودی جایگاه خود را در کشور پیدا کند. پس از این اتفاق تک فاکس به سراغ مهدی میرمهدی رئیس اتحادیه فناوران رایانه‌ای تهران و فعالان حوزه استخراج ارز دیجیتالی رفت تا پاسخ های ایشان را در این مورد جویا شویم.

این اتحادیه از سال ۱۳۹۶ خواستار قانونمند کردن واردات اینگونه دستگاهها بود است. طی درخواست های مکرر از بانک مرکزی و اتاق اصناف ، بالاخره دولت با این صنعت موافقت کرده و ثبت سفارش آن توسط وزارت صمت انجام شده است.

مهدی میرمهدی رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با بیان مطلب فوق به «تک فاکس» اضافه کرد : تا کنون تنها ۵ درصد از اینگونه دستگاهها آن هم با نام های سرور و پاور وارد کشور میشد. اما اکنون با تعریف کد گمرکی برای آن، واردات آن بطور رسمی انجام خواهد گرفت. یکی از دلایل اصلی دولت در این موافقت، رفتن سود واردات به جیب دولت است. زیرا این دستگاه ها قیمت بالایی دارند و ثبت آنها با نام های دیگر سود کمتری را از بابت مالیات و مالیات بر ارزش افزوده نصیب دولت میکرده است.

صنعت ماینینگ، صنعتی پیچیده

همچنین پیش از این ۹۵ درصد دستگاه های استخراج ارز دیجیتال ازطریق قاچاق وارد کشور میشد که سود آن به جیب قاچاقچی میرفت. اما اکنون با واردات قانونی علاوه بر ورود این دستگاه ها توسط مراکز معتبر انجام میگیرد. شاهد خدمات پس از فروش و گارنتی نیز خواهیم بود. نکته مهم دیگر این است که از طریق سفارش قانونی میتوانیم از ورود دستگاههای مستهلک جلوگیری کنیم. زیرا اکثر دستگاههای وارد شده به کشور، دستگاههای از رده خارج شده دیگر کشورها بوده و برق مصرفی بسیار بالایی داشته اند.

محمد شرفی ، رئیس انجمن بلاک چین ایران نیز با ابراز خرسندی اضافه کرده است: استخراج این ارزها کار بسیار پیچیده ای است و هر کسی نمیتواند با خرید این نوع دستگاهها ، بیت کوین بدست بیاورد. همچنین علاقمندان به این صنعت باید بدانند که ماینینگ خانگی با توجه به مصرف برق بالا به صرفه نبوده و بهتر است سرمایه گذاری در این صنعت در ابعاد بالا انجام گیرد.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید